i7 7700K için soğutucu tavsiyesi

MysticGamer

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar uzun araştırmadan sonra alacağım sisteme karar verdim fakat soğutucu konusunda takıldım. Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Bütçe sıkıntım yok.
Sistemim şöyle:

-GTX 1080Ti
-I7 7700K
-Gigabyte Z270X Gaming 7
-Corsair Vengeance LPX 2x8 16 GB 3000MHZ
-Seagate Barracuda 2TB 7200RPM
-Samsung 850 EVO 250 GB
-Corsair 570x kırılmaz cam RGB LED kasa
-Corsair CX750M 80 plus bronze
-Asus VG248QE

Kasam 360MM soğutucuları destekliyor. Ben Corsair H115İ ile H110İ arasaında kaldım.
Sizde başka soğutucu önerebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Thermatake'in ürettiği piyasada bulunabilecek 360 mm radyatörlü sıvı soğutmalar da var ancak sistem görselliği adına Corsair H115i tavsiye ederim.

Thermaltake Water 3.0 Triple Riing RGB 360
pic5.jpg

İnternet üzerinde 7700k'nın ısındığını görmüştüm tabikide inanmadım ama daha sonra arkadaşımda aynı sorunu görünce şaşırdım.Kendisi sıvı soğutma kullanıyordu işin garip tarafı.O yüzden o işlemciyi öneresim gelmiyor vallaha :D

İnternet üzerinde 7700k'nın ısındığını görmüştüm tabikide inanmadım ama daha sonra arkadaşımda aynı sorunu görünce şaşırdım.Kendisi sıvı soğutma kullanıyordu işin garip tarafı.O yüzden o işlemciyi öneresim gelmiyor vallaha :D

Geçen hafta aldım ve gerçekten çok artıyor sıcaklığı.
4790K ile arasında en az 10-15 derece var.
Arkadaşa da Nepton L280 öneririm.

O zaman Ryzen 1800X alsam bu soğutucuları kullanabilirmiyim.
Özellikle Thermaltake 360MM Riing RGB çok hoşuma gitti

O zaman Ryzen 1800X alsam bu soğutucuları kullanabilirmiyim.
Özellikle Thermaltake 360MM Riing RGB çok hoşuma gitti
Thermaltake model için uyumluluk henüz yok.(AM4 soket). Ancak yakın zamanda çıkarlar.Firmaların ek bir parça ile meseleyi halletmeleri muhtemel. Zaten sanırım sistemi hemen almayacaksınız.
Yada ASUS ROG Crosshair VI Hero anakartını düşünürseniz am3 soketli soğutucularda takılabiliyor.Buda bir alternatif.

Son düzenleme:
Arkadaşlar uzun araştırmadan sonra alacağım sisteme karar verdim fakat soğutucu konusunda takıldım. Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Bütçe sıkıntım yok.
Sistemim şöyle:

-GTX 1080Ti
-I7 7700K
-Gigabyte Z270X Gaming 7
-Corsair Vengeance LPX 2x8 16 GB 3000MHZ
-Seagate Barracuda 2TB 7200RPM
-Samsung 850 EVO 250 GB
-Corsair 570x kırılmaz cam RGB LED kasa
-Corsair CX750M 80 plus bronze
-Asus VG248QE

Kasam 360MM soğutucuları destekliyor. Ben Corsair H115İ ile H110İ arasaında kaldım.
Sizde başka soğutucu önerebilirsiniz.

Corsair H115İ
Corsair H110İ
Silverstone tundra

Bu tarz soğutucular birbirlerine çok yakındır, bundan sonra ki seçme sebebiniz görüntü amaçlı olacaktır :) Hep Corsair almışsınız gidip başka marka sıvı soğutucu almak biraz görüntüyü bozar Corsair çok iyi bir marka hangi model size daha hoş geliyorsa bence onu alın derim. H115i ya da H110i ;)

Birde keşke X99 platformuna geçiş yapsaydınız bütçeniz belli ki yüksek ben olsam almışken x99 platformunda toplardım, ve kişisel görüşüm normal SSD yerine 250 GB M2 SSD alsanız bence daha güzel olur :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı