i7 7700k Tam Yük 90 Derece Normal Mi?

Şimdi soğutucu zaten macunlu gelmiş. Galiba siz de işlemcinin üzerine ekstra macun eklemişsiniz. İki macunun termal iletkenliği uyuşmadığı için ısı iletim problemi olabilir. İkisinin de macununu iyice temizleyip bir daha sadece işlemciye sürerek deneyin. Muhtemelen çözülecektir.

Soğutucu üzerine termal macun varken işlemciye sürdüysen sorun ondan olmalı... Direkt işlemciye sür soğutucuyu temizle.

Güzel dostlar, anlatamamışım demek ki ben. Isı 90 dereceye geldi orijinal termal macunlu soğutucu da. Ben Cpu install tool çıkardıktan ve bir miktar termal macun sürdükten sonra şu an 75-80 dereceye düşmüş durumda.

Intel(R) Extreme Tuning Utility'de testte 95 gösteriyordu. Şuan 82 oldu. Yarın soğutucuyu değişitirip deneyecem. O zamanda sonuçları yazarım.

Bilgisayarın açılıp hata vermezse kapanmazsa sıkıntı olmaz zaten dereceyi düşürmeye çalışıyoruz.
Verilen voltaj ayarlarında sıcaklık düşüyor ama kullanım sırasında bilgisayar kitleniyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı