i7 7700K ve GTX 1050 Ti Sistem Kasma, Donma Sorunu

batuhanbagatur

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar.

Sistemin özellikleri şunlardır:
  • İ5 6600K
  • MSI Z170A Pcmate z170 1151 DDR4 3200mhz (OC)
  • MSI GTX 960 2G 128BİT
  • DDR 4 GSKİLL 8GB RAM 2400MHZ CL 15 1.2V
  • HYPER T4 SOĞUTUCU
  • Kasa Zalman R1 600W Psu kendi içindeydi
  • SSD 120 GB Kingston hyperx fury

Arkadaşlar bu sistemle cs:go'da en düşük ayarlarda maalasef 180-250 arası FPS alıyorum. Benzer sistemi kullanan arkadaşlarım stabil 300 FPS almakta. Sizce sorun nedir? İşletim sistemi win 8.1 64 bit pro daha once w10 da denedim onda da sorun aynı. Sorun işletim sisteminde deyip win 8.1 kurmama rağmen sorun aynı arkadaşlar lütfen yardım. Ekran kartı ve pc ayarları hepsi yapılı. Hiçbir sorun yok. Sorun sistemde sizce sorun nedir? Yardım lütfen iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 ay oldu hocam. İnternetle oyun ayarlariyla bir alakasi yok. 10 senedir cs oynuyorum hic boyle birseyle karsilasmadim. FPS yuksek ping dusuk oyun kasiyor. Adamlar lagli gidiyo bombalar takila takila gidiyo. Ekran yavasliyo bildigin.

Problemden şöyle bahsedeyim: özellikle CSGO oyununda daha belirginleşiyor bu kasmalar, tarayınca ekranda titreme kasma hissi, mouseyi sağa sola yavaşça çevirirken ekranda titreme görüntüde bozulmalar yaşıyorum. Bu sistem harici 6 tane sistem denedim ki bu sistemin en az 3 katı iyiydi sorunları yaşıyorum diye iade ettim ve yeni sistem topladım, bu sorunlar devam etmekte. 144 Hz monitorum mecvut hatta onu bile değiştim yeni 144 Hz aldım.

Sorunun elektrikten olduğunu düşündüm elektrikçi çağırdım 230 volt gelmekte prizden topraklama her şey mevcut fakat bu bahsettiğim sorunları bir türlü aşamadım. AIDA64 testi yaptım sorun varsa lütfen bildirin değerleri fotoğraf olarak attım. En basitinden 1.6 gibi bir oyunda bile bunlar oluyor ekran kartı ayarları her şey yapılı kesinlikle ondan değil VYSNC kapalı açık denedim performans modunda denedim sorun hiçbir şekilde çözülmüyor...
  • İ7 7700k
  • Mortar 270m anakart
  • Gigabyte 1050ti ekran kartı
  • Corsair 650W 80 plus bronze PSU
  • Noctua u14-s işlemci soğutucusu
  • Kingston 8GB 2400MHz RAM
Sorunu 1.5 senedir çözemedim arkadaşlar prizler mi değişmedik, internet sağlayıcısı mı her şeyi denedim sürekli aynı sorunlar yardımlarınızı bekliyorum iyi forumlar dilerim.

tes1.png

Kardeş 7.300 V? İşlemciyi komüre çevirmek istiyorsun herhalde...

@Winston light voltaj yanlış değil, beni de yanılttın. Çekirdek voltajı 1.200V.
Ne yani ? +12v kanalından 7v gelmesi normal mi ?
-12v'da 13v geliyor.
Ben bir şey anlayamadım. Benim bilgisayarda 12v kanalından 12.096v geliyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı