i7 7700K ve GTX 1050 Ti Sistem Kasma, Donma Sorunu

batuhanbagatur

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar.

Sistemin özellikleri şunlardır:
  • İ5 6600K
  • MSI Z170A Pcmate z170 1151 DDR4 3200mhz (OC)
  • MSI GTX 960 2G 128BİT
  • DDR 4 GSKİLL 8GB RAM 2400MHZ CL 15 1.2V
  • HYPER T4 SOĞUTUCU
  • Kasa Zalman R1 600W Psu kendi içindeydi
  • SSD 120 GB Kingston hyperx fury

Arkadaşlar bu sistemle cs:go'da en düşük ayarlarda maalasef 180-250 arası FPS alıyorum. Benzer sistemi kullanan arkadaşlarım stabil 300 FPS almakta. Sizce sorun nedir? İşletim sistemi win 8.1 64 bit pro daha once w10 da denedim onda da sorun aynı. Sorun işletim sisteminde deyip win 8.1 kurmama rağmen sorun aynı arkadaşlar lütfen yardım. Ekran kartı ve pc ayarları hepsi yapılı. Hiçbir sorun yok. Sorun sistemde sizce sorun nedir? Yardım lütfen iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
FPS oyununda VSYNC'yi açtıran arkadaşı tebrik ederim. İlk önce fps_max 300 deneyin, olmazsa fps_max 70 yapabilirsiniz. Sonra net_graph 1 yazıp choke ve loss oranlarına bakın. Eğer ki choke varsa bu kasma olayı %95 bundandır.

FPS oyununda VSYNC'yi açtıran arkadaşı tebrik ederim. İlk önce fps_max 300 deneyin, olmazsa fps_max 70 yapabilirsiniz. Sonra net_graph 1 yazıp choke ve loss oranlarına bakın. Eğer ki choke varsa bu kasma olayı %95 bundandır.

Size göre öyle olabilir. Ama ben yırtılmaları sevmiyorum. 60 FPS sabit olmadan oyun oynayamıyorum.

fps_max 60 bunun için var. VSYNC açtığınızda mouse tepki süresi artar ancak FPS'yi kod ile sabitlerseniz böyle bir şey olmaz.

Bende oyunları 60 FPS sabit oynama taraftarıyımdır hep.

Öncelikle iyi günler dilemek istiyorum. Yaşıdığınız sorunun oluşmasının sebebi şunlar olabilir. Deniyerek çözmeniz gerekiyor.
  • İlk olarak CS:GO'ya sağ tıklayıp özellikler sekmesine girip başlatma seçeneklerini seçip şu komutları girmelisiniz. ( -high -threads x -freq x -refresh x) Threads için işlemcinizin sanal çekirdek sayısını, Freq ve refresh içinde monitörünüzün Hz değerini girmelisiniz.
  • İkinci olarak C: yada D:\Program Files (x86)\Steam\userdata\105384467\730\local\cfg ( 9 haneli numara sizde farklılık gösterebilir ) klasörüne girip Video.txt ve varsa Videodefaults.txt dosyalarını silmelisiniz. Bunlar oyunun grafik ayarlarının tutulduğu bölümdür. Bazı cihazlarda bu bölüm salt okunur olarak kaldığından siz oyun içerisinde hangi ayarları seçerseniz seçin değişmeden kalabiliyor.
  • Üçüncü olarak ise Amd ya da Nvdia sürücü driverından C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Counter-Strike Global Offensive içersinde ki Csgo.exe dosyasına özel ayar verip Vsync yada Dikey sekronizasyon seçeneğini devre dışı bırakmanız gerekmekte.

Bu ayarları yaptıktan sonra sorununuz çözülmez ise başka yollar deneyebilirsiniz. Konuyla ilgili ayrıntılı rehberler mevcut alttaki Steam profilinden bana ulaşabilirsiniz. Kendi kullandığım ayarlar ile oyunun ilk çıktığı süreden beri oynuyorum bir sıkıntı yaşamadım bunu sizinle paylaşıcam.
Steam Community :: Pi WorLD
20160322142145_1.jpg
20160322142204_1.jpg

Hocam tüm ekran kartı pc ayarları yapılı, her şey tamam. Kesinlikle ısınma yok her şey normal seyirde. Fakat CS:GO vb. FPS oyunlarında FPS yüksek olmasına rağmen oyun takılıyor. Adamlar lag lı gidiyor adeta. Fakat FPS yüksek, loss choke, hiçbir oran yüksek değil ama kasıyor. Flashlar smokelar atıldıgı zaman donarak gidiyor. Taradığım zaman oyun yavaşlıyor, mouse çeviremiyorum adeta ama FPS değerinde bir düşme yok. GPU kullanımı %30-50 arası CPU ise %60-80.

O ekran kartı CS:GO denen oyunu değil çalıştırmak öper bile. Oyunun kasma sebebi ekran kartı değil. İnternet hızın yavaştır veya pingin yüksektir. Ay başında adil kullanım kotaları sıfırlanıyor. Hızın yükselince tekrar dene. En güncel driverları yükle birde. Bu arada keşke gaming bir anakart alsaymışsın onlardaki Lan chipseti daha kaliteli oluyor.

Hocam internet hızı 24 Mbit. Şu an aynı sorun devam etmekte 10 tane format denedim hepsinde aynı. Sorun bir yerde ama nerde stres testlerinde bir ekran kartı performansı kötü çıkıyor. Mönitordendir dedim farklı mönitorle denedim yine aynı kafayı sıyırcam.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı