i7 7700K ve GTX 1070 sistem toplama

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

altaydoganay

Hectopat
Daha fazla  
Önümüzdeki günlerde alacağım bilgisayarı toplamış bulunmaktayım. Pek bilmediğimden ve de uğraşmak istemediğimden vatandan toplayacağım ekran kartı hariç. Toplam bütçem 6 Bin TL. Bu aldığım sistem biraz geçiyor bütçeyi. Ayarlayamazsam küçük değişiklikler yapmak zorunda kalacağım. Sizlere sorum sistemin bu haliyle eksikleri var mı? Ve fiyatı ekran kartını 2350 liradan sayarsak toplamda performans kaybetmeden nasıl 6 bin liraya çekebilirim?
Not: Monitör ve ekipman hariç toplam bütçe 6 bin lira.

masa1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam oyun ağırlıklı olacağı için Intel tercih ettim ve iyi bir araştırma sonucunda bu karara vardım. Ayrıca güç kaynağı 550 W böyle bir sistem için az değil midir?

Sizi bu karara yönlendiren neydi peki? AMD'nin geçmişteki başarısızlıkları? Yoksa YouTube görünen oyun testlerinde Intel'e göre biraz daha geride kalması?

Ryzen serisi ile AMD o hatalarını çoktan geçti. 2020 yılına kadar da önü açık bir seri ama "Intel alacağım." derseniz daha şimdiden 2066 soket işlemcileri duyurdu Intel ve Coffee Lake işlemciler de yolda. Böyle sayarsak 7700K'yi aldığınızdan kısa süre sonra serisi düşmüş olacak.

Emircan, o PSU'yu daha önceden hiç görmedim. Markasını da duymadım ama o fiyata 80+ Platinum!? İyiymiş :D

Son olarak söylemek istediğim şey de nesiller geliştikçe güç tüketimi azalıyor. Bu yüzdendir ki 550W - 650W arasında bir PSU, bu zamanlarda toplanan çoğu bilgisayarı besleyebilir. 80+ sertifikası olmak şartıyla tabii.

İyi bir araştırma sonucu demişsiniz de, araştırmanızı pek de iyi yapamamışsınız demek ki. Ryzen varken i7 7700K alanlar çok azaldı artık. Ryzen daha iyidir. Çok çekirdekli olmasının yanı sıra tek çekirdek performansı da gayet iyidir.
  • İşlemci: R5 1600
  • Anakart: Asus B350-F
  • RAM: GSkill Trident Z RGB 16 (2x8) GB 3000 MHz
  • Ekran Kartı: Galax GTX 1080 Ti EX OC
  • HDD: Seagate Barracuda 1 TB 7200 RPM
  • SSD: Western Digital Blue 250 GB
  • Kasa: Dark N10
  • Güç Kaynağı: Super Flower - Siyah - Güç Kaynağı - 550W
  • Toplam 6956 TL
Teknobiyotik'ten ve NanoKatalog'dan toplandı.

@Emircan Gençler
Sizin önerdiğiniz PSU güzelmiş. Onu sisteme ekleyeyim :)

Sizi bu karara yönlendiren neydi peki? AMD'nin geçmişteki başarısızlıkları? Yoksa YouTube görünen oyun testlerinde Intel'e göre biraz daha geride kalması?

Ryzen serisi ile AMD o hatalarını çoktan geçti. 2020 yılına kadar da önü açık bir seri ama "Intel alacağım." derseniz daha şimdiden 2066 soket işlemcileri duyurdu Intel ve Coffee Lake işlemciler de yolda. Böyle sayarsak 7700K'yi aldığınızdan kısa süre sonra serisi düşmüş olacak.

Emircan, o PSU'yu daha önceden hiç görmedim. Markasını da duymadım ama o fiyata 80+ Platinum!? İyiymiş :D

Son olarak söylemek istediğim şey de nesiller geliştikçe güç tüketimi azalıyor. Bu yüzdendir ki 550W - 650W arasında bir PSU, bu zamanlarda toplanan çoğu bilgisayarı besleyebilir. 80+ sertifikası olmak şartıyla tabii.

Ben aslında Ryzen alacaktım ama hem çevrem hem forumlarda yaptığım araştırmalar sonucu Intel'de karar kıldım açıkçası. Yapılan testlerde de dediğiniz gibi gözle görülen bir fark var. İntel'de soğutucuda yok Ryzen'de o da var. Kafam cidden çok karışık yani :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı