i7 7700K yük altında 100 derecelere kadar çıkıyor

Hocam 95-100 dereceler çok yüksek sıcaklardır, bence bir termal macun değişimi ve içini açıp kasayı temizlemeniz sizin için iyi olur.
Ya da direk işlemci fanına bakın belki arıza onlardadır.
Kasa temiz ve macun değişimini yeni yaptım ama soğutucum sanırım yetersiz geliyor. Online cpu stress test yaparken 5 dakika kadar geçtikten sonra 90 dereceyi görmeye başlıyor. CPU clockspeedden kısmak bir çözüm olabilir mi ?

İşlemciler 110 dereceyi görünce kendilerini kapatırlar genelde. Tam olarak şu sıcaklık altı iyi demek ne kadar doğru olur emin değilim ama işlemci sıcaklığı ne kadar düşükse o kadar iyidir. Çünkü yüksek sıcaklık daha hızlı eskimesine sebep olacaktır ve beklenmedik arızalar ortaya çıkarabilir.
Anladım. Peki turboboost teknolojisinde bahsettiğim gibi bir üst sınır koyma seçeneği var mı? Teşekkür ederim.

Kasa temiz ve macun değişimini yeni yaptım ama soğutucum sanırım yetersiz geliyor. Online CPU stress test yaparken 5 dakika kadar geçtikten sonra 90 dereceyi görmeye başlıyor. CPU clockspeedden kısmak bir çözüm olabilir mi?

İkisine de hayır, çünkü stres testlerinin amacı işlemciye tam yük bindirmek ve onu %100 kullanmaktır. Bu durumda tabii ki de sıcaklık çok yüksek derecelere çıkar.
Sıcaklığın oyunlarda ne kadar yükseğe çıktığına baksanız daha iyi sonuçlar alırsınız.
Ve son olarak 90 derece kabul edilebilir bir yüksek sıcaklıktır. 90'dan sonrası sıkıntılı zaten.

Kasa temiz ve macun değişimini yeni yaptım ama soğutucum sanırım yetersiz geliyor. Online CPU stress test yaparken 5 dakika kadar geçtikten sonra 90 dereceyi görmeye başlıyor. CPU clockspeedden kısmak bir çözüm olabilir mi?

Anladım. Peki turboboost teknolojisinde bahsettiğim gibi bir üst sınır koyma seçeneği var mı? Teşekkür ederim.

Intel işlemcilerin frekans ayarları noktasında pek bilgim yok hocam. Rehberlere bakmanız daha iyi olur.

Geri
Yukarı