i7-860 Sisteme Hackintosh nasıl kurulur?

Hocam pardon ben EFI'yi değiştirirken yanlışlık yaptım o yüzden öyle oldu şimdi düzeldi ama benim halihazırda klavye ve mouse in çalışmama sorunu vardı o hala devam ediyor.
Hocam o hangi imaj? Clover Big Sur indirin. Legacy boot için oranın moduyla konuştum yöntemim var Big Sur kuralım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim için fark etmiyor size hangisi kolayına gelirse.
İkisi de kolay Mojave’den devam edelim ekran kartı için kullanacağım yamayı biliyorum zaten. Yükleniyor şu anda configinizi vereceğim configle değişin. config EFI/OC içerisindedir.
@KyryloDN şu configle bir deneyin.

Son düzenleme:
Hocam Config ne durumda? Ona göre PC'yi kapatacağım :D
Hocam BIOS ayarların ne alemde? Çözünce de çözümü buraya yaz Fjallsarlon hocam merak etmesin.
@tristessehivernale my favorite Hackintosh mod...

Hocam şimdi sistemin 1.aşamasını hallettik yani ilk olarak install macOS from USB olayını yaptık. 2.aşama olan reboot ettikten sonra diski seçip diskten yükleme aşamasında takıldık.

OpenCore ile denediğimizde:

Klavye mouse hiçbir şekilde çalışmıyor. 1.aşamayı Clover ile atlatıyoruz bu sefer OpenCore ile boot etmeyi deniyoruz exıtbs start hatası alıyoruz, birkaç ayar denedik olmadı...

Clover ile denediğimizde:

Klavye mouse çalıştırdım burada. 1.aşamada sıkıntı yok 2.aşamada yazılar akıyor sonra Apple logosunun altındaki çubuk doluyor ve sistem reboot ediyor. Clover ile daha yakınız sanırım, ne yapmalıyız?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı