i7 8700K - 1080 Ti masaüstü bilgisayar temizlendikten sonra çalışmadı

draxgod

Kilopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar.

1080 Ti ekran kartlı, 8700K işlemcili masaüstü sistemim 2-3 senedir hiç temizlenmediği için mahalle arasındaki bilgisayarcıya götürdüm.

İşlemci termal macununu kendim aldım kaliteli olanlarından, hava kompresörü ile genel temizlik ve işlemci macun değişimi yapıldı. Kule tipi soğutucu olduğundan ve kasa biraz büyük olduğundan bilgisayarcı bayağı uğraştı. En son her şeyi taktığında PC çalışmadı, birkaç şey değiştirdi çalıştı. Kasayı aldım eve geldim.

Fakat eskiye nazaran inanılmaz bir performans kaybı yaşıyorum, örneğin oyundayken tarayıcı açarken işlemci fanı 2-3 saniyeliğine yüksek devire çıkıyor ve ses geliyor. RAM'leri de boş dolu boş dolu şeklinde takmamış, yan yana taktığı için RAM'lerden tam yararlanamıyordum. Onu fark ettim ve düzelttim.

Ama yine de performans kaybı var. İçinden herhangi bir parça çalmadığına eminim çünkü başında bekledim. Zaten her şey eksiksiz gözüküyor. Isı değerlerim kötü değil.

Konu hakkında fikir sahibi olan var mıdır? Ne yapmalıyım?

Anlattığına göre işlemci soğutucusu yerine iyi oturmanış olabilir. Ekran kartı kablolarını kurcala RAM'lerin uçlarını silgiyle sil.

Yeni konular

Geri
Yukarı