i7 8700k ani ısınma

batuhandivrik

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar i7 8700k işlemciye sahibim xigmatek scyla 240mm sıvı soğutmam var ve işlemcim anlık olarak 65 dereceyi görüyor sadece internette takılırken oyun falan açık değil. Sebebi nedir acaba?

Performans modu açık ise 65 derece normal sonuçta anlık diyorsun. Sonra hemen 50 lere 55 lere düşüyorsa hiç sıkıntı yok:) yani sistem boşta olsa bile anlık dereceler 70 küsürleri görmeden bi problem olacağını düşünmüyorum. Ama ağır testlerde +82 alt sınır +87 üst sınır olarak kabul ediyorum şahsen. Bunları uzun vadede aşıyorsa kesinlikle birşeyler değiştirmek gerekli. 65 derece işlemci için sıcaklık bile değil (bi anlık ise) :D

Performans modu açık ise 65 derece normal sonuçta anlık diyorsun. Sonra hemen 50 lere 55 lere düşüyorsa hiç sıkıntı yok:) yani sistem boşta olsa bile anlık dereceler 70 küsürleri görmeden bi problem olacağını düşünmüyorum. Ama ağır testlerde +82 alt sınır +87 üst sınır olarak kabul ediyorum şahsen. Bunları uzun vadede aşıyorsa kesinlikle birşeyler değiştirmek gerekli. 65 derece işlemci için sıcaklık bile değil (bi anlık ise) :D
Hava sogutmasiyla Ryzen 3 1200 35 derece. Adam 5GHz zorlamiyorsa ve sicaklik 65 derecede sabit kaliyorsa bence bir sorun var.

OC var mı işlemcide? Ve Kasa sirkülasyonu nasıl?
kasa sirkülasyonu güzel bence yani thermaltake v200tg rgb kasası var ve oc yok.
Montajında problem olabilir.İnternette gezerken maximum alması gereken derece 40-45 arası.
Anlık olarak çıkıyor 65 e ve geri düşüyor.
Hava sogutmasiyla Ryzen 3 1200 35 derece. Adam 5GHz zorlamiyorsa ve sicaklik 65 derecede sabit kaliyorsa bence bir sorun var.
65 de sabit kalmıyor sadece 2 3 saniyeliğine çıkıyor.
İnternette takılırken anlık 65 çok yüksek bir değer. Normal durumda kaç derecelerde geziyor?
40 - 50 arası

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı