i7 8700K gelecek için yeterli mi?

Norkaso

Hectopat
Arkadaşlar yeni çıkacak olan RTX 3080 ya da 3080 Ti'ye geçme planım var şu anki işlemcim bu ekran kartları için yeterli olur mu? 1080P Ultra için soruyorum.

Şuan için önümüzde ki muhtemelen 2-3 sene için gayet yeterli. Fakat ben bu duruma farklı bir bakış açısıyla bakıyorum. Son 5 sene içerisinde 4 çekirdekli işlemcilerden 16 çekirdekli ve taban frekans hızları minimum 3.8 - 4.0 işlemcilere geçtik. Buna göre yeni çıkan oyunlarında bir anda çok çok iyi sistemlere ihtiyaç duyarak çıkıyor olması da teknolojinin bu 5 sene içerisinde çok hızlı geliştiğini gördük. Önümüzde ki senelerde güncel oyunlar için yetersiz kalacak bu sistemlerimizi değiştirme gereksinimi tekrar duyacağımız bir gerçeğini hissediyor gibiyim.

RTX 2080 Ti, 1080p'de Watch Dogs: Legion ile Baş Edemedi - Technopat Bu konuları gördükten sonra ve rdr2 oynadıktan sonra gerekli olduğunu düşünüyorum.

Teşekkür ederim.
Watch Dogs: Legion daha çıkmamış bir oyun, optimizasyon özürlü bir oyun olacağı da kesin. RDR2 de yeni bir oyun ve optimize etmeye çalışıyorlar. 3080Ti da 2080Ti'dan en az %40 daha fazla performanslı olacağı için dert etmeye gerek yok. 2070'den sonra RTX ekran kartları 2K'ya daha yatkın ve uygun oluyorlar.

Watch Dogs: Legion daha çıkmamış bir oyun, optimizasyon özürlü bir oyun olacağı da kesin. RDR2'de yeni bir oyun ve optimize etmeye çalışıyorlar. 3080 Ti'da 2080 Ti'dan en az %40 daha fazla performanslı olacağı için dert etmeye gerek yok. 2070'den sonra RTX ekran kartları 2K'ya daha yatkın ve uygun oluyorlar.

4K monitörlede kullanabilirim 60 FPS verebilirse yeni çıkacak olan kart.
Şuan için önümüzde ki muhtemelen 2-3 sene için gayet yeterli. Fakat ben bu duruma farklı bir bakış açısıyla bakıyorum. Son 5 sene içerisinde 4 çekirdekli işlemcilerden 16 çekirdekli ve taban frekans hızları minimum 3.8 - 4.0 işlemcilere geçtik. Buna göre yeni çıkan oyunlarında bir anda çok çok iyi sistemlere ihtiyaç duyarak çıkıyor olması da teknolojinin bu 5 sene içerisinde çok hızlı geliştiğini gördük. Önümüzde ki senelerde güncel oyunlar için yetersiz kalacak bu sistemlerimizi değiştirme gereksinimi tekrar duyacağımız bir gerçeğini hissediyor gibiyim.
Haklısınız aynı hissiyat bendede var.

Geri
Yukarı