i7 8700K sistemde mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 11

Aolzarin

Kilopat
Yer
Kocaeli/Gebze
RAM
16 GB Kıngston 3200 CL15 /16 GBCorsair 3200 MHZ CL15 Total 32 kullanıyorum.
Ekran kartı
Asus GTX 1080Ti OC
Anakart
Asus Z370-A Prime
İşlemci
8700K
Mavi ekran hatası aldım arkadaşlar. Minidump dosyasını Windb programında açtım ama anladığım söylenemez... Dosyayı sizlere de atıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Link

İlk olarak BIOS'unuz güncel değil, onu güncelleyerek başlayın. Hem imzanızı hem de minidump dosyanızı kontrol ettim fakat siz de kontrol edip öyle indirin.
Eğer BIOS güncellemesinden sonra geçmezse Corsair programlarını kaldırın.

Son düzenleme:
İlk olarak BIOS'unuz güncel değil, onu güncelleyerek başlayın. Hem imzanızı hem de minidump dosyanızı kontrol ettim fakat siz de kontrol edip öyle indirin.
Eğer BIOS güncellemesinden sonra geçmezse Corsair programlarını kaldırın.
Corsair programlarını kaldıramam, kablosuz kulaklığım için programı önemli.
Ayriyeten son sürüm bios da hiç bir değişiklik yok. "Support Windows 11 by default, no settings changes required in the UEFI BIOS." Hali hazırda zaten windows 11 kullanıyorum. İlk defa mavi ekran aldım. Umarım bir daha almam.

Corsair programlarını kaldıramam, kablosuz kulaklığım için programı önemli.
Ayriyeten son sürüm bios da hiç bir değişiklik yok. "Support Windows 11 by default, no settings changes required in the UEFI BIOS." Hali hazırda zaten windows 11 kullanıyorum. İlk defa mavi ekran aldım. Umarım bir daha almam.
NVIDIA uygulamasından mavi ekran almışsınız, Windows 11 desteği de siz TPM bypass yapmış olsanız bile işinize yarar. Tekrar mavi ekran alırsanız tekrar dmp dosyası paylaşabilirsiniz ancak ondan önce BIOS güncellemeyi deneyin. Corsair programlarını kaldırdıktan sonra da geri yükleyebilirsiniz.

NVIDIA uygulamasından mavi ekran almışsınız, Windows 11 desteği de siz TPM bypass yapmış olsanız bile işinize yarar. Tekrar mavi ekran alırsanız tekrar dmp dosyası paylaşabilirsiniz ancak ondan önce BIOS güncellemeyi deneyin. Corsair programlarını kaldırdıktan sonra da geri yükleyebilirsiniz.
Nvdia mı ilginçmiş.. Bios update yapacağım. TPM de aktif. W11 ne gereksinim istiyorsa o şekil kurdum. Teşekkürler.

Geri
Yukarı