i7 8700K ve GTX 1080 Sistem Toplama

suiti

Decapat
Makaleler
1
Başlıktan da anlaşıldığı gibi i7 8700K’li ve GTX 1080 barındıran ileriye dönük oyun odaklı bir sistem toplamak istiyorum bütçem 12.000 TL üstüne maksimum 1-2 bin TL ekleyebilirim, şu anki döviz kurunun düşmesini bekleyeceğim tabii ki. Ryzen’e gelecek olursak açıkçası pek sevmiyorum ama ileriye dönük bir sistem için bunu tercih etmek daha doğru ise tabii ki tavsiyelerinizi beklerim. Sisteme uygun olan bir monitör de önerirseniz sevinirim. (144Hz olursa memnun olurum.) Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Başlıktan da anlaşıldığı gibi i7 8700K’li ve GTX 1080 barındıran ileriye dönük oyun odaklı bir sistem toplamak istiyorum bütçem 12.000 TL üstüne maksimum 1-2 bin TL ekleyebilirim, şu anki döviz kurunun düşmesini bekleyeceğim tabii ki. Ryzen’e gelecek olursak açıkçası pek sevmiyorum ama ileriye dönük bir sistem için bunu tercih etmek daha doğru ise tabii ki tavsiyelerinizi beklerim. Sisteme uygun olan bir monitör de önerirseniz sevinirim. (144Hz olursa memnun olurum.) Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Hocam Intel her bir seri çıkarttığında soket değiştiriyor. İşlemci değişmek istesen anakartı da mecbur değiştirmek zorunda kalıyorsun. AMD tarafı 2020'ye kadar AM4 Soket kullanacağını açıkladı, Intel ne yapacak bilmiyorum. Şuan için ileriye dönük bir sistem toplayacaksan AMD sistem toplaman daha olumlu gibi görünüyor.

@Xaxvo Abi iyi hoş diyorsunuzda şöyle bir şey var o kadar para verip AMD topladık diyelim kaldı ki o kadar ucuz da değil AMD, 2020'de soket çıkardı yine mi işlemci değiştirecez sanki?:D Sistemi kurduk mu 4-5 sene kullanacaz var mı öyle ben bu yıl sistem kuracam 2020'de soket değiştirsin onu da alırım diyen babayiğit? :D

1080 kullanacaksanız zaten 2k lazım. 16GB RAM size yeterli mi yoksa 32 mi istersiniz?
Monitör Viewsonic VX3276-2K-MHD 32" 4ms (Display+2xHDMI) WQHD IPS Fiyatı
Bence 1TB size yetecektir. SSD'ye Windows kurun. Onun haricinde GTA V gibi yükleme ekranı uzun süren oyunları kurabilirsiniz. Hepsini kurmayın birde çizim programları gibi şeyleri kurun.
16GB
Ekran Alıntısı.PNG

32GB
Ekran Alıntısı2.PNG

Son düzenleme:
Bu bütçeye GTX 1080 Ti alınabilir.

Techopat YT kanalında karşılaştırmalı videosu var. Bence izleyip karar verin. Seçiminiz muhtemelen 2700X olacak.

Arkadaşlar konuyu ben açtım fakat virgül koyarken kaydırma yapmış olmalıyım ki uyarı aldım ve cevap yazamıyorum.
1080 kullanacaksanız zaten 2k lazım. 16GB RAM size yeterli mi yoksa 32 mi istersiniz?
Monitör Viewsonic VX3276-2K-MHD 32" 4ms (Display+2xHDMI) WQHD IPS Fiyatı
Bence 1TB size yetecektir. SSD'ye Windows kurun. Onun haricinde GTA V gibi yükleme ekranı uzun süren oyunları kurabilirsiniz. Hepsini kurmayın birde çizim programları gibi şeyleri kurun.
16GB
Eki Görüntüle 315269

32GBEki Görüntüle 315270
16 GB yeterli benim için açıkçası.
Bu bütçeye GTX 1080 Ti alınabilir.

Techopat YT kanalında karşılaştırmalı videosu var. Bence izleyip karar verin. Seçiminiz muhtemelen 2700X olacak.
Açıkçası Ryzen’den iyice soğudum zaten Ryzen de 2020’ye kadar değiştirmeme sözü verdi fakat 2021’de değişirse yeni bir sistem toplamak zorunda kalacağım yeni oyunlar için o yüzden Intel bir sistem olursa sevinirim.
@Xaxvo Abi iyi hoş diyorsunuzda şöyle bir şey var o kadar para verip AMD topladık diyelim kaldı ki o kadar ucuz da değil AMD, 2020'de soket çıkardı yine mi işlemci değiştirecez sanki?:D Sistemi kurduk mu 4-5 sene kullanacaz var mı öyle ben bu yıl sistem kuracam 2020'de soket değiştirsin onu da alırım diyen babayiğit? :D
Evet ben de sizin gibi düşünüyorum anlatamadıklarımı yazmışsınız.

2020 işi pek size yaramaz zaten, @FrontPage. haklı.

Yalnız dediğimi okumadınız galiba.
Ryzen'ın başka avatajları var.
Dediğim videoya bakmamışsın belli, bak bence. Sonuçta 1.800 TL vereceksin işlemciye.

Arkadaşlar konuyu ben açtım fakat virgül koyarken kaydırma yapmış olmalıyım ki uyarı aldım ve cevap yazamıyorum.

16 GB yeterli benim için açıkçası.

Açıkçası Ryzen’den iyice soğudum zaten Ryzen de 2020’ye kadar değiştirmeme sözü verdi fakat 2021’de değişirse yeni bir sistem toplamak zorunda kalacağım yeni oyunlar için o yüzden Intel bir sistem olursa sevinirim.

Evet ben de sizin gibi düşünüyorum anlatamadıklarımı yazmışsınız.
Hocam İntel belki daha erken sürede değiştirecektir bunun bir garantisi yok.
Ben topladığım sistemlerde R7 2700X kullandım. Ryzen çok çekirdek gereken veya işlemciye yüklenen programlarda veya oyunlarda senin için daha iyi olacaktır. Çok yüklenen oyunlar nedir Battlefield 1 gibi oyunlar yani çatışma alanı olup drop girme ihtimali olan oyun türleri.

2020 işi pek size yaramaz zaten, @FrontPage. haklı.

Yalnız dediğimi okumadınız galiba.
Ryzen'ın başka avatajları var.
Dediğim videoya bakmamışsın belli, bak bence. Sonuçta 1.800 TL vereceksin işlemciye.
Tamam sizin Ryzen’li sistem önerinizi bekliyorum.Videoyu sabah izlemiştim fakat Intel 4-5 FPS daha fazla veriyordu.

8700K çok masraflı soğutmasıydı kendi parasıydı derken 2200 TL lik işlemci oluyor 3000 TL :). Kendim için konuşuyorum 1800X ya da 8700,8600K. 3 ünden birisini tercih edeceğim. 8600K alırsam da OC yapmayıp sonraki yıl soğutucusunu alıp girişirim eğer aklıma eserse falan. Tamamen maddi aslında bu işler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı