i7 8700K ve GTX 1080Ti Sistem Toplama

Kıtmir

Decapat
Merhaba Technopat Sosyal ailesi,

Yakın zamanda bir sistem toplamayı düşünüyordum, bu süre içerisinde de direk konu açmadım ve biraz araştırarak, aklımda bir fikir oluşmasını istedim.
Kendi kafamda topladığım sistemi izninizle belirtiyorum.
  • İşlemci: Intel Core i7 8700K 3.7GHz İşlemci
  • Anakart: Gigabyte Z370 Aorus Gaming 7 Soket 1151 ATX DDR4 Anakart
  • Ekran Kartı: Gigabyte GeForce GTX 1080 Ti Aorus PCIe Ekran Kartı
  • Bellek: Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3200Mhz CL16 RAM
  • Harddisk: Seagate Barracuda 2TB SATA3 3.5'' HardDisk
  • SSD: Samsung 970 Evo 250GB 3400/1500 MB/s NVMe M.2 SSD
  • Güç Kaynağı: Corsair RM750x 750W Siyah Güç Kaynağı
Sistem uyumlu mudur? Pek anlamıyorum bu yüzden bilmiyorum.

Güç kaynağı hakkında,

• Bu güç kaynağı sisteme yeter mi bilmiyorum ama, biraz araştırma yapınca hayli hayli yeteceğini düşündüm.
  • Corsair arkadaşım tarafından önerildi ve güç kaynağı işinde baya iyi olduğunu söyledi bu yüzden tercih ettim (İlk FSP düşünüyordum).

Anakart hakkında,

• Anakartı Gigabyte olarak seçmemin sebebi ise bu modelin içinde bulundurduğu bolluk beni etkiledi fakat, daha iyi dediğiniz bir anakart varsa seve seve önerilere açığım.

Ekran kartı hakkında,

• Ekran kartını ne yalan söyleyeyim markacılığım yoktur fakat, anakartı da bu model almam mı beni etkiledi bilemiyorum. Sistemde iki kardeş olsun bari dedim ama, ekran kartında da daha iyi olduğunu düşündüğünüz bir marka ya da model varsa önerilerinizi bekliyorum.

Kasa ve monitör hakkında,

• Ayrıca, kasa ve monitör olayında kafam çok ama çok karışık, bu tarz sistemin sığabileceği, rahat hava akışı sağlayabileceği bir kasa önerisinde bulunursanız çok ama çok sevinirim.
  • Monitör olayında ise 4K değil, 2K 144 Hz G-Sync bir monitör düşünüyorum, monitör konusunda şuan için 3500 lirayı geçebileceğimi sanmıyorum.

Şimdiden teşekkür ederim umarım, kurallara uygun bir konu açabilmişimdir. :)
Birde eğer anlatımım anlaşılır değilse özür dilerim, ilk defa Türkçeye bu kadar dikkat etmeye çalıştım.

Son düzenleme:
Hocam zaten 2K oyun oynamayacak mısınız? 2K'da aynı FPS'i verir AMD ve İntel.
Daha doğrusu 8700K ve 2700X

G-Sync Nvdia ekran kartlarının bazılarında olan bir özellik. Intel ile alakası yok, karıştımışsınız :D
Ben şiddetle 2700X öneriyorum.

Bir de yeni konu açmanız herkes için iyi olur.
4 sayfa olmuş, kafanızda bazı şeyler netleşmiştir. Onları da yazarsınız, tabi isterseniz. Ayrıca açarsanız beni etiketleyin lütfen ;)

G-Sync Nvdia ekran kartlarının bazılarında olan bir özellik. Intel ile alakası yok, karıştımışsınız :D
Ben şiddetle 2700X öneriyorum.

Bir de yeni konu açmanız herkes için iyi olur.
4 sayfa olmuş, kafanızda bazı şeyler netleşmiştir. Onları da yazarsınız, tabi isterseniz. Ayrıca açarsanız beni etiketleyin lütfen ;)

Yemin ediyorum sağolun söylediğiniz için :D Kafayı yemişim artık o mu, bu mu, şu mu derken kafa iyice gitmiş kusura bakmayın.

Sorun değil tabiki :)
Şimdi neylere karar verdiniz?
Bir de özet geçer misiniz 4 sayfayı, neler düşünüyorsunuz en son?

Hemen özetleyeyim, ilk başta konu açarken AMD düşünmüyordum şuan çok çok sıcak bakıyorum. Eğer AMD alırsam yine X470 model Aorus Gaming 7 Wifi düşünüyorum fakat daha iyisi muhtemelen vardır araştıracağım biraz onu, ekran kartı sanırım değiştirmeyeceğim aynı model kalacak. Kasa konusundada büyük ihtimal Phanteks düşünüyorum. Eğer kafamda daha çok netleşirse, aynı bütçedeki arkadaşlar için bir sistem toplama konusu daha açarım dediğiniz gibi. Olay çok karışır çünkü 4 sayfa olmuş. :D

Şimdi ilk sorum şu;
Renkli kada mı sade kasa mı?
Phanteks 350X çıktı ona bakabilirsin.
Sade seviyorsan Corsair 275R/400C bayılıyorum ben.

Ekran kartı olarak ilk sayfada attığımı alman epey uyguna gelmesini sağlar, ona da bak istersen.

Dediğin anakart çok güzel. Biraz araştıracağım en iyisi hangisi.

Zaten geri kalan bileşenler sabit.
Sadece PSU olarak daha ucuz bir model bakabilirsib.

Şimdi ilk sorum şu;
Renkli kada mı sade kasa mı?
Phanteks 350X çıktı ona bakabilirsin.
Sade seviyorsan Corsair 275R/400C bayılıyorum ben.

Ekran kartı olarak ilk sayfada attığımı alman epey uyguna gelmesini sağlar, ona da bak istersen.

Dediğin anakart çok güzel. Biraz araştıracağım en iyisi hangisi.

Zaten geri kalan bileşenler sabit.
Sadece PSU olarak daha ucuz bir model bakabilirsib.

Kasada çok renk düşkünü değilim sade olabilir ve parçaların rahatlıkla sığabilmesi, rahat hava akışı sağlayabilmesi benim için daha önemli. Ekran kartı önerinizi gördüm dediğiniz gibi daha ucuz ama sanırım aynı fikirdeyim. PSU tercihinden şuan memnunum sanırım. Çok yardım ediyorsunuz teşekkür ederim bu arada.

Dediğin anakart güzel - güzel olduğunu bakış atsan anlarsın zaten :) - onu tercih etmende fayda var.

Son olarak kararlaştırdığımız parçaları sayar mısın?
Dediğim kasalara baktın mı?

Evet memnuniyetle sayayım,

• AMD Ryzen 7 2700X
  • Gigabyte GeForce GTX 1080 Ti Aorus PCIe Ekran Kartı
  • Samsung 970 Evo 250GB 3400/1500 MB/s NVMe M.2 SSD
  • Corsair RM750x 750W Siyah Güç Kaynağı
  • Seagate Barracuda 2TB SATA3 3.5'' HardDisk

Şuanlık soğutucu masrafından kurtuldum o yüzden mutluyum(ileride alabilirim), anakart konusunda ise biraz bakınacağım ama büyük ihtimalle dediğim anakart olacak. RAM konusunda 3000MHz yeter mi yoksa 3200 mi almalıyım pek emin değilim(Corsair Vengeance düşünüyorum 3000MHz olan model CL15, 3200 olan CL16 2x8).

Düzenleme yapıyorum unutmuşum evet dediğiniz kasalara baktım, öncedende çok denk geldi. Kasalar gayet güzel büyük ihtimal ya bu tür bir kasa ya da Phanteks P400s gibi bir kasa alacağım ama rahat hava akışı var mıdır, parçalar sığar mı bilmiyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı