i7-8750H işlemciye undervolt nasıl yapılır?

FCKerem

Centipat
Daha fazla  

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Herkese merhaba, iyi sosyaller. Yukarıda linkini bıraktığım videoda benimle tamamen aynı bilgisayara sahip bir teknoloji kanalı buldum. Bu kanalda abimiz bize CPU'nun çok ısındığını undervolt yapıp sıcaklığı düşürerek daha yüksek performans alabileceğimizi göstermiş. Ben de bu videodaki ayarları kendi laptopuma uygulamak istiyorum ancak bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum. ThrottleStop diye bir uygulama varmış buradan yapabilirmişim. Ancak https://www.technopat.net/sosyal/konu/intel-i7-8750h-isinma-sorunu-ve-undervolt-rehberi.725596/ Technopat üzerinden bulduğum bu rehberde de anlatılmış ancak benim bilgisayarımda fıvr kısmına girdiğimde Turbo ayarları değiştirilmiyor. Bundan dolayı da hiçbir performans değişikliği göremiyorum. Bana bunu nasıl yapabileceğimi detaylı bir şekilde anlatırsanız sevinirim.

Arkadaşlar konuyu değiştiriyorum şimdi ben ayar buldum Turbo ratio limtis değiştirmeden şuanlık ayarlarım şöyle diğer ayarları ellemedim. Bulduğum yer daha da değiştirebilirsiniz siz de daha farklı olabilir demiş neye göre ayarlıyoruz? yani neye göre arttırıp azaltıcam.

Dosya Ekleri

• 1692766610189.png
    1692766610189.png
    141,8 KB · Görüntüleme: 16
  • aa.PNG
    aa.PNG
    243,6 KB · Görüntüleme: 16
  • aaa.PNG
    aaa.PNG
    244,4 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
Plundervolt yaması olabilir, bilemedim. Intel işlemcilerin bazılarında undervolt yapınca oluşan hesaplama hatalarından veri çalmak mümkün hale gelebiliyor. Bu sebeple de plundervolt için undervolt için kısıtlama olması lazım. Bir internetten bakmak lazım, yeni Windows sürümlerinde plundervolt yaması etkin olabilir.

Geri
Yukarı