i7 9700 Sıcaklık Sorunu

aextron

Hectopat
i7 9700 işlemci aldım, işlemci soğutucum zalman cnps5x. Kasa modelim de dark prestige. Oyunlarda işlemcim yük altıdayken 85 dereceleri görüyorum. Bunun sebebi ne olabilir? Voltaj mı yoksa başka bir şey mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen soğutucu yetersiz kalıyor. Kaliteli bir termal macun yenilemesiyle 5 derece civarı düşüş olur. Onun dışında maksimum 60-65 derece görsün gibi isteğiniz varsa daha iyi bir soğutucuya geçmeniz şart.

i7 9700 işlemci aldım, işlemci soğutucum zalman cnps5x. Kasa modelim de dark prestige. Oyunlarda işlemcim yük altıdayken 85 dereceleri görüyorum. Bunun sebebi ne olabilir? Voltaj mı yoksa başka bir şey mi? Yardımcı olursanız sevinirim.
Çarpan kilidi kapalı olduğu için zaten OC gibi bir durum söz konusu değil. Sorun kasa içerisindeki hava akışı,soğutucu ve termal macun performansı, hava sıcaklığıyla alakalı büyük ihtimalle. Bunlar hakkında kısaca bilgi geçersen ne yapman gerektiği hakkında önerilerde bulunabilirim.

Merhabalar. Aynı soğutucuyu X4 860K 4.5 Ghz overclock ve i3 9100F işlemci ile kullanmıştım. X4 860K gibi alev alan işlemciyi 4.5 Ghz overclock haliyle yükte 70 dereceyi geçmiyordu. İlk önce soğutucunun montajını doğru yaptınız mı? Ben İntel işlemciye bu soğutucuyu takarken biraz zorlanmıştım açıkçası. Sonra kullandığınız termal macun markası nedir?

Merhabalar. Aynı soğutucuyu X4 860K 4.5 Ghz overclock ve i3 9100F işlemci ile kullanmıştım. X4 860K gibi alev alan işlemciyi 4.5 Ghz overclock haliyle yükte 70 dereceyi geçmiyordu. İlk önce soğutucunun montajını doğru yaptınız mı? Ben İntel işlemciye bu soğutucuyu takarken biraz zorlanmıştım açıkçası. Sonra kullandığınız termal macun markası nedir?
Termal macun işlemci soğutucusunun içinden çıkan macun
Soğutma yetersiz. Termal macun yenilemeli, fanları temizlemeli, donanımsal temizliğini yaptırmalısınız.
Kasa daha 0 dün kurdum

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı