i7 9700K Almak vs Ryzen 3000 Serisini Beklemek

• Konuyu başlatan WTC
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 34
  • Görüntüleme 3B
AM4 soket olduğu için uyar. Ayrıca AMD'ler öyle ısınma sorunu çok yaşamazlar, IHS'leri lehimli, Intel'in 9. Nesil öncesi gibi diş macunlu değil.
O zaman şimdilik kasa ve soğutucu alıp beklemeye geçeyim. Yazları benim için zor geçiyor. Kasa hava akışı iyi değil ve işlemcime hava soğutma yetmiyor. Öteki işlemci içinde yatırım yapmış olurum.

Intel 8.neslin üstüne neredeyse hiçbir şey eklemeyip 9.nesil diye millete kakaladı.İntel hala piyasanın lideri benim rakibim yok edasıyla rahat ve umursamaz tavırlar sergiliyor.AMD ie şuan yapıyor bu işi ve çok daha ucuz.1080p oyun testi izleyip intel daha fazla fps veriyor demek çok kolay iş ama net biçimde ryzen işlemciler oyun çalıştırmada çok amaçlı işlerde çok daha güçlü.Yazın sistem toplayacağım ilk tercihim hem güç hem fp hem gelecek için ryzen olacak

Intel 8.neslin üstüne neredeyse hiçbir şey eklemeyip 9.nesil diye millete kakaladı.İntel hala piyasanın lideri benim rakibim yok edasıyla rahat ve umursamaz tavırlar sergiliyor.AMD ie şuan yapıyor bu işi ve çok daha ucuz.1080p oyun testi izleyip intel daha fazla fps veriyor demek çok kolay iş ama net biçimde ryzen işlemciler oyun çalıştırmada çok amaçlı işlerde çok daha güçlü.Yazın sistem toplayacağım ilk tercihim hem güç hem fp hem gelecek için ryzen olacak
Zaten 3000 serisi ile 1080p içinde İntel geride kalacak gibi duruyor. AMD'ye sıcak bakmayan birisi olarak 3700x gelse de alsam biran önce diyorum. İntel ve Nvidia son zamanlarda savruk işler yapar oldular. RTX serisi kartları bana göre tam bir facia. 2080Ti hariç 1000 serisi ile aynı performansı veriyorlar. Yok ışıklandırmaymış, gölgelendirmeymiş adı altında milleti kandırıyorlar. İntel'de aynı şekilde 8. nesilden sonra hiç gelişme olmadan iki fazla çekirdek ekleyerek 9. nesil getirdik alın dediler :)

3. nesil Ryzen çıktığında 9700K çöp olmayacak kafadan 5 yıl sorunsuz kullanacaksın.
Öyle olacak ama R7 3700x bile rakipsiz olarak geliyor söylentilere ve paylaşılan verilere göre. Fiyatıda 2.500 TL olur bizde. Niye gidip daha kötü işlemcilere 1000-2000 TL fazla verelim ki ? En azından çıkmalarını bekleyip, ne olduklarını görüp değerlendirmek gerekir. Kat kat daha iyisini alabiliyorken, daha kötüsünü ve pahalısını almak üzer. Görünüşe göre 9900K bile rakip olamıyor R7 3700x'e, fiyatıda 4.000 TL civarı. İsraf o kadar para vermek. Artan para başka donanımlar için kullanılabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı