i7 9700K için hangi ekran kartı alınmalı?

Bak benden sana bir tavsiye daha, bu tarz veri siteleri %01 oranda doğruluk payına sahip saçma sapan bir algoritmaları olan siteler. 12400F çok çok daha güçlü bir CPU.

O modelin o kadar pahalı olmasının tek sebebi özel sürüm bir model olması, o fiyata asla alınmaz.
Hocam 2. el satış yapıp alıcının şu sorunu bu sorunu var diye sonradan çıkan şeyleriyle uğraşmak ta var. CPU'm çok düşük bir parça değil, o yüzden değiştirmeye çok sıcak ta bakmıyorum eğer sadece 4060Ti yerine 4070'e yöneleceksem. Zotac RTX 4060Ti 8GB versiyonu sizce aynı fiyata alınabilecek en iyi modellerden biri mi?

Hocam 2. el satış yapıp alıcının şu sorunu bu sorunu var diye sonradan çıkan şeyleriyle uğraşmak ta var. CPU'm çok düşük bir parça değil, o yüzden değiştirmeye çok sıcak ta bakmıyorum eğer sadece 4060 Ti yerine 4070'e yöneleceksem. Zotac RTX 4060 Ti 8 GB versiyonu sizce aynı fiyata alınabilecek en iyi modellerden biri mi?

500 TL fark ile PNY modelini almak daha mantıklı ama Zotac modelide gayet güzel.

Hocam 2. el satış yapıp alıcının şu sorunu bu sorunu var diye sonradan çıkan şeyleriyle uğraşmak ta var. CPU'm çok düşük bir parça değil, o yüzden değiştirmeye çok sıcak ta bakmıyorum eğer sadece 4060 Ti yerine 4070'e yöneleceksem. Zotac RTX 4060 Ti 8 GB versiyonu sizce aynı fiyata alınabilecek en iyi modellerden biri mi?

Akakçe'den baktığımda en uygun fiyatlı Zotac'ın.

Yorumlarından dolayı içim daha çok Zotac'e ısındı.

Eki Görüntüle 1910550

Bu model niye bu kadar pahalı? MSI'ın 16GB modeliyle aynı para.

Zotac'in 4060 Ti 16GB olan modelini bulamadım, var mı?

Hocam performans olarak satıp alıp değiştirmeye değecek kadar devasa bir fark yok arada.

Eki Görüntüle 1910553
Kart özel sürüm ondan dolayı pahalı. Ayrıca bazı modellerin daha pahalı olması stok durumundan da olabilir. 12400f 9700K'dan açık ara daha iyi. O sitelerin hiç biri doğru değil. 4060 ti alacaksanız değişmeye çok da gerek yok işlemciyi. Zotac alabilirsiniz dediğim gibi PNY kadar olmasa da iyi bir model.

Darboğaz olmadan kullanmanız mümkün değil maalesef. 4060 ti'da bile az miktarda darboğaz yaşarsınız 1080p'de ayarları ultraya çektiğinizde AAA oyunlarda hisssetmezsiniz. Ama 4070 ile hissedilir şekilde darboğaz olur.

Hocam mesela aynı özelliklere sahip ASUS ve MSI ürünleri 2-3 kat daha pahalı. Bunun yorumları da fena değil. Arada ne gibi farklar var genel olarak?

Hocam en önemlisi müşteri desteği ve garanti onun dışında soğutmasındaki kalite vb şeyler değişkenlik gösterebilir ama dediğim gibi önemli olan müşteriye verilen değer.

Geri
Yukarı