i7 9700k Sisteme Ekran Kartı Tavsiyesi

Ahmet Soner

Decapat
Daha fazla  
Yakın zamanda bir sistem topladım. Aşağıya özelliklerini yazdım. Sizden bu sisteme PSU gücü yetecek bir ekran kartı tavsiyesi istiyorum.

İşlemci : Intel i7 9700k
Anakart : MSI Z390M Mortar
PSU : Cooler Master MWE 650 Watt 80+ Bronze
Kasa : NZXT H400

Sanırım kalan parçaların önemi yok. Tavsiyelerinize önem veriyorum. Bütçem maksimum 1500 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 590'a zorlayabilirsiniz 1600 TL civarında bulunuyor bazen, yoksa RX 580 8G derim. Kafama bir şey takıldı, sistemin ekran kartı hariç parçaları üst düzeyken neden ekran kartına böyle bir bütçe ayırdınız ki? Madem 1500 liralık ekran kartı alacaktınız R5 2500 veya I5 9400F falan seçebilirdiniz, eğer oyun amaçlı ise.

RX 590'a zorlayabilirsiniz 1600 TL civarında bulunuyor bazen, yoksa RX 580 8G derim. Kafama bir şey takıldı, sistemin ekran kartı hariç parçaları üst düzeyken neden ekran kartına böyle bir bütçe ayırdınız ki? Madem 1500 liralık ekran kartı alacaktınız R5 2500 veya I5 9400F falan seçebilirdiniz, eğer oyun amaçlı ise.

Hayır sistem oyun amaçlı değil, dahili ekran kartı yeterli olacaktı ama işlemci daha fazla ısınır diye kendi aklımca düşündüm ve sistemem uygun bütçeli bir ekran kartı arayışına girdim. Merakında haklısın, tavsiyen için teşekkür ederim. RX580 benim de aklımdan geçiyordu. :)

Bu kartı öneririm:

Önerin için teşekkür ederim. Bu ekran kartını baya duydum ve güzel indirime girmiş. 👍

Donanım Arşivi inceledi ekran kartının Ti performansını. Sıcaklık ve FPS değerleri gayet iyi. Alan bir arkadaşım da gayet memnun olduğunu söylüyor. Bence alabilirsiniz.

Donanım Arşivi inceledi ekran kartının Ti performansını. Sıcaklık ve FPS değerleri gayet iyi. Alan bir arkadaşım da gayet memnun olduğunu söylüyor. Bence alabilirsiniz.

Göz atacağım. Teşekkür ederim. 👍

Sistemi ne için topluyorsunuz

Müzik prodüksiyonu için topladım. Ekran kartına o yüzden çok bütçe ayırmıyorum. Maksimum kullanacağım yer Premier'de düz bir şekilde ses ve video/resim birleştirmek

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı