i7 9700K ve RTX 2070 için Sistem Toplama

9600K’da şu an iyi bir işlemci ama 6 çekirdek 6 izlek değil mi? En azından 8 çekirdekli bir sistem toplayın. İleri zamanlarda sıkıntı yaşamamanız için. 9700K gibi bir işlemci bile 16 izlek değil. Intel insanlarla dalga geçiyor gibi.

@Ensaryilmaz
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben aralarında genel olarak 15-20 FPS göremedim. Ayrıca video başında sıcaklıklar verildiğinde i7 9700k'ya ve i5 9600k'ya bakmanı isterim.
Video da 1080P de ki fps farkları sırası ile : 5 - 8 - 9 - 0 - 13 - 10 - 0 - 7 - 8 - 3 - 7 - 0. Ortalaması 5,833.
Video da 1440P de ki fps farkları sırası ile : 10 - 5 - 1 - 0 - 1 - 4 - 0 - 5 - 2 - 1 - 1 - 5. Ortalaması 2,916

Evet çok bir fark gözükmeye bilir genel ortalamaya bakarsak ve 73 derece maksimum bir ısı ya da çıkmış diyor videonun başında ama bu ısı değeri bu işlemci için hiç bir şey benim 8700 işlemcim 120mm sıvı soğutma ile zaman zaman o değerlere çıkıyor. Ayrıca ilerde güncellemeler ile bu farklar giderek açılır performans artar almışken bir kere alalım tam olsun diye düşünüyorum ama zamanı geldiğinde bütçem el vermezse tabi ki ikinci seçeneğim 9600k olur.

Ne kadara topladın sistemi?
Almadım henüz para biriktiriyorum temmuz ayına kadar almayı planlıyorum ancak ekran kartı ve ram'leri en son alacağım çünkü 1060 6Gb ekran kartım ve hali hazırda 16gb 3000mhz ramler var bunlara ya bi 16 daha ilave edicem yada öyle kalacaklar ekran kartı da dediğim gibi yaz ayını geçebilir. Önceliğim Psu+anakart+işlemci ve sıvı soğutucu.
Ne demek kardeş ne yapıyorum ki sadece bildiğimi naçizane belirtiyorum.
Gene rahatsız ediyorum ama bir şey daha sorucam önerdiğin anakartın biraz daha ucuz ama aynı kapasitör sayısına sahip başka bir modeli var. Overclocklu yada Oc'siz bu anakartı tavsiye edermisin her koşulda iş yaparmı uzun yıllar?

Son düzenleme:
9600k da aklımda ancak testlerde i7 9700k ortalama 15/20 fps fark atıyor9600k ya. Almışken daha performanslı bir işlemci almak istiyorum sürekli dğeiştirmekle uğraşmayayım.

Tavsiyen için teşekkürler inceleyeceğim, peki Oc yapmassam msi yeterli kalırmı tam performans olarak.
Güncel arkadaşlar.
9700K +2070 2K için yanlış bir seçim bence 9600K +2080 daha uygun olur.
9600K’da şu an iyi bir işlemci ama 6 çekirdek 6 izlek değil mi? En azından 8 çekirdekli bir sistem toplayın. İleri zamanlarda sıkıntı yaşamamanız için. 9700K gibi bir işlemci bile 16 izlek değil. Intel insanlarla dalga geçiyor gibi.
Ne gerek var o kadar izleğe, oyun için çok gereksiz. Boşu boşuna işlemciyi ısındıracak.
Oyun için tamamen fazladan masraf bence 9700K almak, eğer 1080P oynamayacaksanız. 9600K'nın devri bittiğinde 9700K'nın da hemen hemen devri bitmiş olacak. Terk avantakı fazladan 2 çekirdek o da uzun süre oyunlarda fark yaratmayacak, 8 çekirdek isteyen oyunlar çıktığı zaman zaten bu işlemciler eskimiş olacak. AMD'nin FX serisi gibi.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    9,7 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı