i7 9700K ve RTX 2070 sistem toplama

Bellek derken ram denmi bahsediyoruz ssd denmi ? Ekran kartıyla belleğin olan uyumumu yoksa ana kart ile belleğin olan uyumumu tam anlayamadım.
Ram kasdediyorum, sitelerde bu isimle geçer (memory, bellek)
Her anakart modelinin sitesinde, destek( support) kısmında uyumluluk vb. başlık altında bulunur.
Bir anakart birden fazla işlemci nesli destekliyorsa o anakartın bellek listesi gruplar halindedir. Kullanacağınız işlemci mimari adına göre doğru listeye bakmalısınız.
9700k coffe lake mimari adıyla geçer.
Genelde Amd Ryzen anakartlarda bu durum geçerli. Bellek listeleri toki kurası gibi.

Son düzenleme:
sisteme hdd dahil etmesem sorun olurmu ? fazla data depolayan birisi değilim olanlarıda taşınabilirde depolamayı tercih ediyorum. Ekran kartı RTX 2070 olduktan sonra Asus Msı Gigabayt olması performans acısından fark ediyormu ?
O sizin tercihinize kalmış bir şey. Ekran kartlarında çok fark olmuyor. Windforce en fazla 68 dereceye çıkıyor bence gayet iyi fps olarak da 4-5 FPS oynar en baba.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı