Çözüldü i7 9700K ve RTX 2070 sistem donma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Doruk3455

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese iyi haftasonları öncelikle,

Ben yaklaşık 1 ay önce İstanbul’da İtopya’dan bilgisayar topladım. Tüm driverler kurulu ama bir sıkıntıyla karşı karşıya kaldım. Örneğin tarayıcıdayım, 2-3 saatte bir ekran tamamen donuyo 2-3 saniyeliğine sonra zannedersem ekran kartından çiuuu diye bir ses geliyor ve aynen eskisi gibi hiçbir şey olmamış gibi devam ediyor. Bunun sebebi ne olabilir?
Bilgisayar özellikleri:
Anakart: MSI MAG Z390M MORTAR
İşlemci: Intel® Core™ i7-9700k @ 3.6 Ghz, 4.9 GHz
RAM: GSKILL 16GB (2x8GB) TRIDENT Z DDR4 3000MHz
Ekran Kartı: ASUS GeForce ROG STRIX RTX2070 O8G GAMING 8GB GDDR6 256Bit
HDD: 2TB WD Blue 7200 Rpm
SSD: Samsung 250GB 970 EVO NVMe M.2 SSD
Güç Kaynağı: 650W A+
Sıvı Soğutma: Cooler Master Masterliquid ML240R RGB
Monitör: NOC 144Hz 1ms 24 inches

İtopya ne yazıkki böyle sorunlara sahip. Bir kaç ay önce AMD R3 1200 ve soğutucuyu ayırmaya çalıştığımda çıkartamamış, en sonunda sinirlenip çekmiş ancak gördüğüm şey karşısında hayrete uğramıştım. Termal Macunu tabiri caizse işlemciye attırmışlar ve plakanın rengini resmen maviye çevirmişler.
Sizin durumunuzdada montaj ile ilgili bir hata olabilir Profesyonel ve güvenilir bir tanıdığınıza bilgisayarın durumunu kontrol ettirmenizi tavsiye ederim

evet cpu40-50 arası gpu 40-50 o da gayet iyi seviyelerde
Sıcaklık surekli ayni seviyelerdeyse eger ( pc ilk acildigindan sonra, birkac saat sonunda internette gezinirken) bu durumda PSU nun ilk kontrol edilmesi gerektigini dusunuyorum. Farkli bir psu bulabiliyorsaniz onu deneyebilirsiniz. Eger farkli psuda da aynisini yapiyorsa hdd ya da ssd de sorun olabilir. Onlaribda deneyince aynisini yapiyorsa, ram, ekran karti, anakart, islemciye bakmak gerekiyor. Ama psu benim gorusum birinci suphelidir.

Bir şey yükledikten sonra mı oldu hep mi vardı ?
hep vardı
Sıcaklık surekli ayni seviyelerdeyse eger ( pc ilk acildigindan sonra, birkac saat sonunda internette gezinirken) bu durumda PSU nun ilk kontrol edilmesi gerektigini dusunuyorum. Farkli bir psu bulabiliyorsaniz onu deneyebilirsiniz. Eger farkli psuda da aynisini yapiyorsa hdd ya da ssd de sorun olabilir. Onlaribda deneyince aynisini yapiyorsa, ram, ekran karti, anakart, islemciye bakmak gerekiyor. Ama psu benim gorusum birinci suphelidir.
anladım peki bununla kim ilgilenir aldığım yere mi götürmeliyim

PSU marka modeli nedir? Duyduğun sesin ekran kartından geldiğine emin misin?
Ekran kartı sürücüsü yüklerken ekran bazen gidip gelir ya öyle de oluyo bazen ama ses çekirdek sesi gibi bilmiyorum psu ise
Cooler master MWE Bronze 650
konu güncel arkadaşlar
?
Sorunu çözdüm bilmek isteyenler için, bilgisayarım UPS e bağlıydı yani ekstra güç kaynağına. Elektrik kesintisi olma ihtimaline karşın. Fakat bir gün oyun oynarken ups ten bip bip sesleri gelmeye başladı. Alt tab yapınca yani masaüstüne geçince düzeliyodu. Oyuna girince tekrardan başlıyodu. Bilgisayar çok elektrik çektiği için ups yeterli olamıyormuş, donma da ondan sebep oluyormuş, bilginize...

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı