i7 9700K'ye geçiş sonrası PC kapaniyor

Jr Venom

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, iyi forumlar. i5 8400 islemcim vardi, yetersiz geldigini dusunerek i7 9700K'ya gectim ve stock soğutucu yetersiz gelecegini düşündüğümden dolayi 120mm Corsair H80I V2 sıvı soğutucu taktım. Sorunum şu: PC ilk acildiktan sonra mavi ekran hatasi verdi (fastfat_sys), sonra oyunlarda kilitlenmeler oldu. Bir sefer de (IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL) bu hatayı verdi. BIOS'u fabrika ayarlarina sifirladim, oyundan atmalar vs cogu şey duzeldi ama PC acildikdan sonra cogu kez hemen kapaniyor. Sorunuma yardimci olursaniz sevinirim.
Ilk kez forum sitesine yaziyorum, yanlisim bir hatam varsa simdiden kusura bakmayin. İyi forumlar.

Sistem ozellikleri:
  • Xigmatek 600W 80pls PSU.
  • Anakart MSI B360M Bazooka.
  • Islemci i7 9700K.
  • Ekran karti ASUS ROG STRIX 1660S 6 GB.
  • RAM G.Skill Ripjaws4 8 GB +16 GB 3000MHz CL16.

Windows 10 kullanıyorsan dosyaları sakla deyip format atabilirsin, yine düzelmez ise temiz kurulum yap, yine olmazsa anakart veya işlemci veya PSU sorunludur.

Windows 10 kullanıyorsan dosyaları sakla deyip format atabilirsin, yine düzelmez ise temiz kurulum yap, yine olmazsa anakart veya işlemci veya PSU sorunludur.
Psu yetmiyor olabilir mi speccy uygulamasindan baktigimda bosta islemci sicakligi 19 derece oluyor islemci sicakligi
Ram frekansını 2666 mhz alıp dener misiniz.
Aldim denedim kapanmadi ama cl degerini biosu fab ayarlarina dondurdukden sonra kurcalamadim default ayarlada biraktim sadece xmp acip 2666 mhz ye cektim
Halihazırda kullandığınız bir sistemde herhangi bir donanım değişikliği olduğunda, "sorun olmasa bile" tekrar format atmak gerekir.
Son çare format atmak olacak sanirim.

2666 mhz de çalıştırın anakartınız 2666 mhz den üstünü desteklemiyor. Diğer türlü ovc yapmanız gerekecek ramlerinize, onuda önermem. Zaten 2666 mhz iyi bir değer. Formatta atsanız 3000 mhz için direk çalışmayacaktır.

Formatta atsanız 3000 mhz de çalışmayacaktır. Ramler eğer 2666 mhz de sorun yoksa böyle kullanın boşuna zamanınızı harcamayın. PC nizin kapanma sorunu büyük ihtimal ram frekansı çünki.
Şuan biosu sıfıtladığımda sorunum ortadan kalkmış gibi gözüküyor şuan için herhangi bir kapanma olmadı bir k gün daha gözlemliyeceğim bu durumu

Yeni konular

Geri
Yukarı