I7-9750H %99 CPU Kullanımı Ayarlama

Tiwamne

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Aşcı
Pil ayarlarından 99 yapınca ısınma sorunum ortadan kalktı ama 2.50 GHz'de sabit. BF V 1 saat kadar oynadım bir sıkıntı yok ama %99.5 yapabilsem sanki daha iyi olurdu. Intel Extreme Tuning'de CPU ayarlayamıyorum kapalı nasıl aktif edebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bu şekilde kullanmanızı doğru bulmuyorum, bu şekilde ödemiş olduğunuz paranın karşılığını almanız mümkün değil. İşlemciyi kısıtlamak bir çözüm değil. Kısıtlama yapmadan hangi frekans ile kaç derecede çalıştığını paylaşın, bu işlemciler için önemli olan şey ısıdan çok frekans. Drop ve kapanma olmadığı sürece kullanmanızda sakınca olmadığını düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_2384.JPG
    IMG_2384.JPG
    295,1 KB · Görüntüleme: 115
Son düzenleme:
Pil ayarlarından 99 yapınca ısınma sorunum ortadan kalktı ama 2.50 GHz'de sabit. BF V 1 saat kadar oynadım bir sıkıntı yok ama %99.5 yapabilsem sanki daha iyi olurdu. Intel Extreme Tuning'de CPU ayarlayamıyorum kapalı nasıl aktif edebilirim?

THROTTLESTOP istediğin hızı ayarlayabilirsin. videoları izlemeni tavsiye ediyorum

Bilgisayar modelini yazarmısın. o ısılar normal gibi görünmedi. Ayrıca v-sync açık şekilde kullanmanı tavsiye ederim. Ekran kartının fazladan çizdiği kareler ekranda görüntülenemeyeceği için sisteme fazla yük bindirmiş olursun. Gereksiz güç kullanımı ve ısınmaların önüne geçebilirsin

Eğer çok ince bir model kullanıyorsan bu sıcaklıklar normal, kalın bir model kullanıyorsan frekans düşüşü fazla. Biraz undervolt yapıp tekrar frekansı kontrol etmek lazım.

Bilgisayar modelini yazarmısın. o ısılar normal gibi görünmedi. Ayrıca v-sync açık şekilde kullanmanı tavsiye ederim. Ekran kartının fazladan çizdiği kareler ekranda görüntülenemeyeceği için sisteme fazla yük bindirmiş olursun. Gereksiz güç kullanımı ve ısınmaların önüne geçebilirsin

Legion y540 i7 9750h gtx 1660ti

Eğer çok ince bir model kullanıyorsan bu sıcaklıklar normal, kalın bir model kullanıyorsan frekans düşüşü fazla. Biraz undervolt yapıp tekrar frekansı kontrol etmek lazım.

Undervolt yaptıgımda bazı oyunların ilk acılıs asamasında 90C görüyorum bende işlemci gücünü 99 yaptım ısınma sorunu kalmadı ama 2.5 GHz sabit ve frekans düsüsü demişsiniz ama anlamadım çok fazla bilgim yok çünkü

THROTTLESTOP istediğin hızı ayarlayabilirsin. videoları izlemeni tavsiye ediyorum

Teşekkür ederim araştırıcam

Son düzenleme:
Throttlestop indirip denedim ama aktif olmuyor cpu değerlerim ve chipset modulationda inaktif durumda.

Geri
Yukarı