Çözüldü İ7-9750H İşlemci hızı 0.78GHz'e düştü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
2
Yer
Liberty City
Steam'den aldığım GTA 5'i oynarken bir anda FPS düşüşü oldu. Bilgisayarı yeniden başlatmayı denedim ama sorun çözülmedi. Bazı zeki arkadaşlar güç tasarrufundasın demeden önce söyleyeyim. Nihai performansta da yüksek performansta da sonuç değişmiyor. Şu an Intel'den Driver güncellemelerine bakıyorum ve işlemci için herhangi bir güncelleme yok. Windows 10 2004'e geçmeyi deneyeceğim. Geçmeden önce sizden gelen çözümleri bekliyorum.

Taskmgr_ZipsVH9Xbl.png

Çok benzer bir durumu 3. Nesil işlemcili bir laptopta arkadaşımda yaşamıştık. Çözüm bulamadık . Windows 8.1 le devam ettik sorun yoktu. Çözümleri merak ediyorum .

Yarar. ThrottleStop yükleyip maksimum frekans ayarlarını değiştirmeniz işinize yarayabilir.

ThrottleStop'tan limitleri kapatmak sorunu çözdü. Emin olmak için yeniden başlatacağım.
ThrottleStop'tan limitleri kapatmak sorunu çözdü. Emin olmak için yeniden başlatacağım.

Evet ThrottleStop'tan disable Turboyu kapatınca eskiden aldığım GHz değerini alıyorum.

Son düzenleme:
Öncelikle konuları hortlatmayın. Sonra, BD prochot tikini kaldırın.
BD prochot'u kaldırdığımızda aşırı ısınma olursa ne olacak sistem o ısıyı düşürmeye çalışmayacak mı? benim dediğim olay 88 derecede falan oluyor. bu decelerde de işlemci tam gücünü kullansın ama 95derece civarına falan çıkarsa ne olacak?

Yeni konular

Geri
Yukarı