i7 9750h işlemcinin 798.00 MHz çalışması normal mi?

okilic01

Hectopat
Daha fazla  
Ben birkaç gün önce yeni bir Gaming laptop aldım. Casper Excalibur G770 model, i7 9750H işlemci ve GTX 1650 ekran kartına sahip. Şöyle bir sorun yaşıyorum. Cihaz prize takılı değilken Chrome gibi basic uygulamalarda ya da program kurulu mu, dosyalar arası geçiş gibi basit işlemlerde kasma ve donma meydana geliyor. HWinfo64 indirip işlemci durumunu incelediğimde pil ile çalışırken işlemcilerin frekansının 798.00 MHz olarak çalıştığını gördüm. Prize takılı ve Gaming moduna aldığımda işlemcinin asıl değerleri olan 4.5GHz seviyelerine çıktığını ve minimum 2.6GHz kaldığını gördüm. Yani performans moduna alındığında bir sorun yok ama pilde enerji tasarrufu modundayken 2.6GHz baz frekansa sahip bir işlemci 798.00 MHz gibi bir seviyede çalışması normal mi? Yardımcı olduğunuz için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç tasarrufu modunda genel olarak 800-1.12 Mhz arası çalışır. Gayet normal. Sistemde HDD var ise donmalar SSD'ye göre biraz fazla yaşanabilir, fakat bu gayet normal durum.

Pil süresini uzatmak için oldukça normal bir durum.
Cevabınız için çok teşekkürler.
Dengeli modda durum nedir?
Dengeli modda da işlemciye yük binme durumuna göre geniş bir skala üzerinden (798.00Mhz ile 4.6Ghz) işlem yapmaya devam ediyor.
Speed-step hızlarına inmiş, normal. sorun yok.
Teşekkürler görüşünüz için.
Güç tasarrufu modunda genel olarak 800-1.12 Mhz arası çalışır. Gayet normal. Sistemde HDD var ise donmalar SSD'ye göre biraz fazla yaşanabilir, fakat bu gayet normal durum.
Görüşünüz için teşekkür ederim.
Throttlestop kurup, aşağıdaki adımları uygulayıp tekrar kontrol eder misin?
Disable BD Prochot
Enable Set multiplier
Turn it on
Bu adımları uygulayıp geri bildirimde bulunacağım .

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı