i7 9750H sıcaklık değerler normal mi?

Melihhelp

Centipat
İslemci i7 9750H. Laptop az önce kutusundan çıkardım ve Office itunes Spotify gibi uygulamarı indirdim. Daha sonra sıcaklık değerlerine bakayım dedim. İşlemci kendini 3.70 GHz boostlamış 60 derece olmuş ve kullanım %15 Ti bu değerler normal mi?

İslemci i7 9750H. Laptop az önce kutusundan çıkardım ve Office itunes Spotify gibi uygulamarı indirdim. Daha sonra sıcaklık değerlerine bakayım dedim. İşlemci kendini 3.70 GHz boostlamış 60 derece olmuş ve kullanım %15 Ti bu değerler normal mi?
Normal. Yük altında 95 dereceleri görebilir. 9750H modeli çok ısınıyor.

Normal. Bir de witcher 3 yükleyip tüm çekirdekleri 4ghz'ye sabitlediğinde gör. Yavaştan undervolting konularına bakmaya başlayın. Yılanın başını küçükken ezeceksin.😀

A
Normal. Yük altında 95 dereceleri görebilir. 9750H modeli çok ısınıyor.
Az önce tam virüs taraması yaptım 90 derece oldu bu normal değildir ama
Normal. Bir de witcher 3 yükleyip tüm çekirdekleri 4ghz'ye sabitlediğinde gör. Yavaştan undervolting konularına bakmaya başlayın. Yılanın başını küçükken ezeceksin.😀
Garantisi var yapamam

undervolting bilgisayara zarar vermez, ispat edemeyecekleri için garantiyi de bozmaz. Ama 90+ C lerde uzun süre kullanmak bilgisayarın ömrünü büyük ölçüde kısaltır.

Son düzenleme:
Undervolting şart hocam. Herhangi bi zararı yok, aksine çok faydası var. Undervolting işlemi yapılmış ve yapılmamış farklarını youtube'dan izle hak vereceksin.

Simdiden reklamimizi yapalim. 😁

Saka bir yana Intel'e gore 100 dereceye kadar sorun yok. Piyasadaki tum H serisi islemciler tam yuk altinda 95'e dayaniyor. Bunun sebebi intelin bir onceki nesli overclock ederek piyasaya surmesi. 9750H islemcisi 8750H'nin overclock edilmis versiyonu. Ki 8750H de zaten ciddi olarak isinan bir islemciydi. Ayni islemcinin 8 tane bakir boru ile sogutuldugu modeller var piyasada. Varin siz dusunun durum ne kadar kotu.

Simdiden reklamimizi yapalim. 😁

Saka bir yana Intel'e gore 100 dereceye kadar sorun yok. Piyasadaki tum H serisi islemciler tam yuk altinda 95'e dayaniyor. Bunun sebebi intelin bir onceki nesli overclock ederek piyasaya surmesi. 9750H islemcisi 8750H'nin overclock edilmis versiyonu. Ki 8750H de zaten ciddi olarak isinan bir islemciydi. Ayni islemcinin 8 tane bakir boru ile sogutuldugu modeller var piyasada. Varin siz dusunun durum ne kadar kotu.
Bf5 tutorial değerleri

Dosya Ekleri

• IMG-20200423-WA0002.jpeg
    IMG-20200423-WA0002.jpeg
    1,1 MB · Görüntüleme: 123
Undervolt uygulanmamış yeni nesil Intel laptop demek, eve dondurma alıp buzluğa kaldırmayı unutmak demektir. Undervolt çoğu laptop için farzdır. Undervolt yapanlar cennete, yapmayanlar cehenneme gider 🙃

Yeni konular

Geri
Yukarı