i7 9750H Underclock ve Undervolting işlemi

Şu değerleri de bırakayım, COD Warzone'da yüksek performans modunda.
Aynı TS ayarları ile.
Eki Görüntüle 549377

Peki Cinebench R20'den aldığım düşük puanlar? Yani bir problem var mı yok mu onu çözmeye çalışıyorum sorularımdaki amaç bu
TPL ayarı ile oynadınız mı ? Eğer oynamadıysanız 35w da sabit kalıyorlar.

ThrottleStop da TPL ayarına basın Short ve long term power ı değiştirin. Deneme yapıp bulmanız lazım. Genellikle short term long termden daha yüksek olur.
Pardon hatırlayamamışım sanırım başka bir ayara bakıp burayı da değiştirmiştim. Şuan bu şekilde. Ama hiç TS'siz de aldığım puanlar sorun olduğunu göstermiyor mu? Undervolt işlemi olmadan 2700 puan alınmış aynı işlemci ile.

Dosya Ekleri

• w9.png
    w9.png
    10,1 KB · Görüntüleme: 71
Pardon hatırlayamamışım sanırım başka bir ayara bakıp burayı da değiştirmiştim. Şuan bu şekilde. Ama hiç TS'siz de aldığım puanlar sorun olduğunu göstermiyor mu? Undervolt işlemi olmadan 2700 puan alınmış aynı işlemci ile.
Hayır udervoltsuz 2600-2700 arası alıyor i7-9750h. Bu durumda gayet normal.

Rica etsem Throttle Stop içindeki tüm ekranların ekran görüntüsünü atarmısın. Özellikle ana ekranın, ayarlar menüsünün ve FIVR'nin

Güncelleme:
Problemi çözdüm galiba. Ekran görüntülerinde attığım ayarları değiştirip bir daha test yapar mısınız?

w2.jpg

Gördüğünüz dikdörtgen içindeki sayıları yukarıdan aşağıya doğru sırası ile 45,44,43,42,41,40 yazın!

Problem devam eder ise haber verin. Farklı bir şey de deneyeceğiz.

Son düzenleme:
Hayır udervoltsuz 2600-2700 arası alıyor i7-9750h. Bu durumda gayet normal.

Rica etsem Throttle Stop içindeki tüm ekranların ekran görüntüsünü atarmısın. Özellikle ana ekranın, ayarlar menüsünün ve FIVR'nin

Güncelleme:
Problemi çözdüm galiba. Ekran görüntülerinde attığım ayarları değiştirip bir daha test yapar mısınız?

Eki Görüntüle 549506
Gördüğünüz dikdörtgen içindeki sayıları yukarıdan aşağıya doğru sırası ile 45,44,43,42,41,40 yazın!

Problem devam eder ise haber verin. Farklı bir şey de deneyeceğiz.

Evet bu şekilde de denedim sonuç değişmiyor. Lenovo ile iletişime geçtim normalde bilgisayarda lisanslı olarak windows 10 home sl sürümü kuruluydu ben formatlayıp proya yükselttim sorunun bundan kaynaklanabileceğini söylediler kendi sistemlerinden windows isosu indirtiyorlar şuan sonrasında düzelebileceğini söylediler. Hiç mantıklı gelmedi bana ama :/ Başka deneyebileceğimiz ne var?
Şöyle atayım tüm ekranları

Ayrıca ThrottleStopu kapatıp undervoltsuz test yaptığımda da 2000-2060 puan alıyor.
v1.png
v2.png
v3.png

v4.png

Son düzenleme:
Windows değiştirdiğin zaman böyle bir sorun olacağı hakkında şüpheliyim.

w3.png

Kare içinde olanı 225 yapıp tekrar denermisiniz. Önceden size verdiğim ayarlarda aynı kalsın lütfen. Ayrıca bunu yapmadan önce Görev zamanlayıcıdan ThrottleStopun pc açıldığı zaman açılmasını kaldırın ve ayarlardan start minimized ve minimize on close deyin. Herhangi bir mavi ekran hatasında sorun çıkarmasın. Dediklerimi yaptıktan sonra tekrar bilgilendirirseniz sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı