i7-9750H Undervolt Rehberi

O kadar teknik bilgiye sahip değilim maalesef, yani işlemci frekansı değil mi 4490 MHz? Bu arada bugün 3059 skoruna eriştim, denemeye devam edeceğim. Şu an sınırı bulmaya çalışıyorum -1mV -1mV yaparak. Undervolt yapmadan 2697 skoruna erişebildim en fazla. Fakat Single Core testinde undervolt yapsam da yapmasam da 423 puan alabildim, skor değişmedi. Nedenini biliyor musunuz? Undervolt neden etki etmedi? Bir de şunu merak ediyorum, prime95 testinde sıcaklık değerleri sanırsam artık 95 dereceye ulaşmıyor. Fakat R20 testinde undervolt olmasına rağmen 96 dereceyi görebiliyor, o kadar voltaj kıstık yine de 96'ya ulaşıp kendisini frenliyor işlemci. Buna bir çözüm var mıdır?

İşlemci frekansı 4490 evet ancak bunu 40x çarpanı ile yapıyor. Single core testinde 423 puan almanızdaki sorun nedir tam olarak anlamadım? Son sorunuzun cevabı ise termal macun ve kullandığınız modelin soğutma performansında saklı. Termal macun yeni değilse undervolt gereken performansı göstertemez. Bazen termal macun olsa dahi bilgisayarınızın soğutma performansı yeterli gelmeyebilir.

Abi selamlar öncelikle,
Verdiğin bilgiler doğrultusunda Msi Gs75-9SF ( Intel Core i7-9750H) Notebook'umda undervolt işlemini yaptım. CINEBENCH R20 testim gördüğün 3118 değerini verdi ama merak ettiğim bir konu var. İlk testimin sonucu 2800 küsür değerlerinde çıkmıştı. 2. testimin sonucu 3118 ve senden farklı olarak -125.0'a sabitledim. Bir yanlışlık mı var acaba ?
r20.png

Merhabalar, benim de MSI GF65 bir notebookum var. Ben de oyunlarda 85-95 aralığını görüyorum. İşlemcim i5-10300H. Sizce ben de Undervolt yapmalı mıyım?

Herkese merhaba dostlar i79750h işlemci kullanıyorum laptop stress testinde 97 gördüm maksimum ve frekans düşüklüğü oluyor undervolt yapmak istiyorum ama hiç anlamıyorum yanarsa garanti dışı kalır dedi MSI teknik servisi yardımcı olur musunuz?

arkadaşlar gelişme oldukça buraya ekleme yapın lütfen
@TeknoBus core -160.2 cache -85.9 yaptım resimdeki gibi long power 60w yaptım biraz ısılar düştü ama pubg mobile oynuyorum, kalabalık yere gelince auto fan modunda 85-87 dereceleri görüyor. daha ne yapmam gerekir?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı