Çözüldü i7 9750H voltaj değerini düşürme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lilsi0n3

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. i7 9750H kullanıyorum ve internette izlediğim videolarda benimle aynı işlemciye sahip olanlar 15 20W aralığında çalışıyor. Benim işlemcim 35 40W arası çalışıyor ve frekansını ısıdan dolayı kısıyor. Acaba bu işlemciye giden voltajı düşürmenin bir yolu var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Eki Görüntüle 2156936

Ayrıca şöyle bir durum daha var özellikle 3. çekirdek deli gibi ısınıyor diğerleri 70 85 derecede takılırken sıvı soğutma varken yapıyor bir de bunu saçım beyazladı artık bunun yüzünden

Eki Görüntüle 2156937

Yanlış atmadım umarım

Eki Görüntüle 2156938
Mikrokodunuz bozuk. Ayarlar uygulanmıyor. Format atmanız gerekiyor. Windows mikrokod bozulmalarının üstesinden gelemiyor.

Format atmadan önce Sanallaştırma devre dışı bırakın sisteminizde eğer açıksa.
Rehberlerime bakabilirsiniz. Gayet güzel anlatıyorum.

Offset Voltage: İşte Undervolt işlemleri buradan yapılıyor. Undervolt etmek istediğiniz cihazda ya da biraz voltaj arttırmak istediğiniz cihazda burada minik ayarlamalar mevcut. Range'i 250MV'ye alıp işlemlerinizi yapmaya başlamanızı öneririm. Undervolt ile ilgili bir yardım almak için beni etiketleyebilirsiniz. Burada buna yer vermek planımda yok. Konu açıp etiketlerseniz yardımcı olmaya çalışırım. Çünkü oldukça uzayacak rehberimiz.

Hocam rehberinizi okudum ama undervolt ile iligli açıklama yapmamışsınız offset voltage değerini benim için kaç yapmamı önerirsiniz?

Offset Voltage: İşte Undervolt işlemleri buradan yapılıyor. Undervolt etmek istediğiniz cihazda ya da biraz voltaj arttırmak istediğiniz cihazda burada minik ayarlamalar mevcut. Range'i 250MV'ye alıp işlemlerinizi yapmaya başlamanızı öneririm. Undervolt ile ilgili bir yardım almak için beni etiketleyebilirsiniz. Burada buna yer vermek planımda yok. Konu açıp etiketlerseniz yardımcı olmaya çalışırım. Çünkü oldukça uzayacak rehberimiz.

Hocam rehberinizi okudum ama undervolt ile iligli açıklama yapmamışsınız offset voltage değerini benim için kaç yapmamı önerirsiniz?
Offset Voltage'in negatif kısmı zaten Undervoltage'e giriyor. Offset Voltage'i eksiye kaydırmalısınız.

Offset Voltage'in negatif kısmı zaten Undervoltage'e giriyor. Offset Voltage'i eksiye kaydırmalısınız.

Değeri ne yaparsam yapayım uygula diyip kapatıyorum ve testlerede sokuyorum ne voltaj düşüyor ne de ısı acaba kilit falan olabilir mi sistemde?

FIVR sekmesini atınız. Tekrar bakayım. Ayarları uygula dedikten sonraki ekranı atın.

1712014036632.png

Ayrıca şöyle bir durum daha var özellikle 3. çekirdek deli gibi ısınıyor diğerleri 70 85 derecede takılırken sıvı soğutma varken yapıyor bir de bunu saçım beyazladı artık bunun yüzünden

FIVR sekmesini atınız. Tekrar bakayım. Ayarları uygula dedikten sonraki ekranı atın.

1712014143339.png

Yanlış atmadım umarım

1712014229286.png

Eki Görüntüle 2156936

Eki Görüntüle 2156937

Yanlış atmadım umarım

Eki Görüntüle 2156938
Mikrokodunuz bozuk. Ayarlar uygulanmıyor. Format atmanız gerekiyor. Windows mikrokod bozulmalarının üstesinden gelemiyor.

Çözüm

Normal format mı atayım yoksa USB ile mi hocam? Normal atarsam benim için çok daha iyi olur.(ayrıca aldığım zaman USB ile Windows atıldı)

1712015145500.jpeg

Sanallaştırma bu mu hocam disable yapıp çıktım

Eren hocam yine sizin sayenizde sanallıştırmayı devre dışı bırakıp format atınca bu mikrokod denen şey düzeldi ve undervolt ile aşağıdaki görselde verdiğim değerlere ulaştım cidden siz olmasanız bunu asla çözemezdim hiç sıkılmadan bana cevap verip yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim hangi şehirdeysen eğer Eren hocam vallahi size bir kebap falan ısmarlamak isterim ben. (i7 voltaj sorunu ile ilgili açtığım tüm konular kilitlenebilir.)

1712338394023.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı