i9 10850K 84 derece normal mi?

furkanmermi171

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba.
i9 10850K işlemcimi 360mm sıvı soğutma ile kullanmaktayım. 6 ay kadar overclock ile sorunsuz kullandım ve daha sonrasında askere gittim. Kasayı 6 ay boyunca yatağımın altında yan bir şekilde sakladım ve hiç kullanılmadı, yerinden oynatılmadı. Şu an askerden geldim ve PC'yi tekrar kurdum fakat işlemci deli gibi ısınıyor. Bunun sebebi ne olabilir? Isı ve fan değerlerinin görselini ekledim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
2022_08_13_23_43_IMG_7387.JPG
2022_08_13_23_58_IMG_7388.JPG

Herkese merhaba.
i9 10850K işlemcimi 360mm sıvı soğutma ile kullanmaktayım. 6 ay kadar overclock ile sorunsuz kullandım ve daha sonrasında askere gittim. Kasayı 6 ay boyunca yatağımın altında yan bir şekilde sakladım ve hiç kullanılmadı, yerinden oynatılmadı. Şu an askerden geldim ve PC'yi tekrar kurdum fakat işlemci deli gibi ısınıyor. Bunun sebebi ne olabilir? Isı ve fan değerlerinin görselini ekledim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Eki Görüntüle 1484870Eki Görüntüle 1484871

Kasayı temizlediysen termal macunu yenile gene aynıysa sıvı soğutmada bir sorun vardır.

kasa temizliğimden ve macundan eminim sıvı soğutmam da daha çok yeni dediğim gibi 10 ay olmadı alalı.. başka bir düşünce var mı aklınıza gelen ?

Kasa temizliğimden ve macundan eminim sıvı soğutmam da daha çok yeni dediğim gibi 10 ay olmadı alalı. Başka bir düşünce var mı aklınıza gelen?

Yani pek bir şey gelmiyor aklıma ama belki Power kabloları şase yapıyordur ya da Power'ın işlemcine gerekenden fazla voltaj veriyordur.

aynı işlemciden bendede var termal macunuda değiştim kasa da temizlendi bu sorunu çözebildinmi arkadaşım kolay gelsin.

hocam banamı arkadaşamı yazdın yanlış anlama yazmak içinmi yazdın onuda anlamadm. termal macunu değiştim pc temizledim diyorum macun kurumuş olabilir diyorsun. ewy saol bilgilendirme için

Yeni konular

Geri
Yukarı