i9 10900 %1 kullanımda 100 derece oluyor

Single_factor

Hectopat
Arkadaşlar aşağıya ekran görüntüsü paylaşıyorum. Sadece %1 kullanımda CPU 100C görünüyor ve ulaşıyor. Intel i9 10900 ve soğutucu olarak Thermaltake sıvı soğutma kullanıyorum. Böyle değildi. Bir iki gündür bu sorun var.
Herhangi bir program yükü altında değil ve PC boştayken buna ne sebep olabilir?

Ekran görüntüsü 2022-06-13 222156.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarınızda virüs olsa ve %100 kullanılıyor olsa bile işlemci sıcaklığının 100 dereceye çıkmıyor olması gerekir. Soğutucunuz yetersiz ya da sorunlu, ya da soğutucu tam oturmamış sokete. Anakart üzerinden voltaj düşürerek işlemci sıcaklığını kontrol altına almayı deneyebilirsiniz soğutucu sorununu çözene kadar. CPU 100 derecede kapanmaz, otomatik frekans kısarak daha fazla ısınmamasını sağlar. Frekans kısılmasına rağmen ısınma devam ediyor ve 110 dereceyi aşıyorsa sistem kendini kapatır. Mining işlemci içinde mümkündür fakat fazla kazançlı olmadığından ekran kartıyla yapılır genelde. Bu kötü amaçlı yazılımların mining yaparak işlemcinizi kullanmayacağı anlamına gelmez tabi ki. Görev yöneticisinden işlemcinizi en çok hangi yazılımın kullandığını kontrol edin ve kapatmaya çalışın. Virüs taraması için Malwarebytes kullanın mutlaka.

Hiç başıma gelmedi. Ama eğer kapanacaksa, galiba işlemci değil; soket sıcaklığı 100C olursa kapanıyordur, bilmiyorum.

Mining İşlemci değil; GPU ile ilgili değil miydi? Ben mi yanlış biliyorum?
Mining önceden işlemci ile idi ancak ekran kartının çok daha kârlı olduğu anlaşılınca bırakıldı işlemciler.

Yeni konular

Geri
Yukarı