i9-10900KF için ekran kartı önerisi

Bu farklı bir olay, günümüzdeki oyunların %90ı tekli çekirdek performansını baz alıyor. Bu nedenle çekirdek sayısı çok önemli olmuyor. Örneğin i3 12100F 4 çekirdek i5 11400F ise 6 çekirdek fakat çoğu oyunda i3 12100F öne bile geçebiliyor. Çekirdek sayısı tabii ki önemli fakat sadece bunu ba alarak işlemci almak yanlış.

Peki oyunların ne istediğini kolay yoldan nasıl anlarız ve işlemcinin tekli çoklu olduğunu nasıl anlarız ve emülatörden oynanan tüm oyunlar tekli veya çoklu çekirdek istiyorsa bunu nasıl anlarız cahile anlatır gibi anlatırsan sevinirim :D

Peki oyunların ne istediğini kolay yoldan nasıl anlarız ve işlemcinin tekli çoklu olduğunu nasıl anlarız ve emülatörden oynanan tüm oyunlar tekli veya çoklu çekirdek istiyorsa bunu nasıl anlarız cahile anlatır gibi anlatırsan sevinirim :D

Oyunlara nasıl bakarsınız bilmiyorum ama çoklu çekirdek render ve serverlarda iyi iş yapıyor. Bunları 10. Nesil i9 ve 13. Nesil i7'yi karşılaştırmak için soruyorsanız düşünmeden i7 13700KF alın. Forumdaki herkes size i7 önerecektir.

Oyunlara nasıl bakarsınız bilmiyorum ama çoklu çekirdek render ve serverlarda iyi iş yapıyor. Bunları 10. nesil i9 ve 13. nesil i7'yi karşılaştırmak için soruyorsanız düşünmeden i7 13700KF alın. Forumdaki herkes size i7 önerecektir.

Kanka gerçekten beni büyük hatadan kurtardın yeni nesil 13. nesil i7 gerçekten çok iyi iyi ki bana söyledin tekrardan çok sağ ol.

Kanka gerçekten beni büyük hatadan kurtardın yeni nesil 13. nesil i7 gerçekten çok iyi iyi ki bana söyledin tekrardan çok sağ ol.

Bir de eski nesil ve yüksek seviyeli işlemcilerin performansı aynı olsa bile daha fazla güç tüketip daha fazla ısınıyorlar. 1080 Ti ve 3060 gibi düşünün. Hemde yeni işlemciler yazılım olarak daha güncel.

Bir de sistemi son şekliyle paylaşabilir misiniz?

Son düzenleme:
Bir de eski nesil ve yüksek seviyeli işlemcilerin performansı aynı olsa bile daha fazla güç tüketip daha fazla ısınıyorlar. 1080 Ti ve 3060 gibi düşünün. Hemde yeni işlemciler yazılım olarak daha güncel.

Kanka bütçeyi 20 bin TL çıkardım ekran kartı araştırması yapıyordum karşıma böyle bir şey çıktı fiyatı 20 bin TL.

Kanka şu an işlemci tamam ama ekran kartında takılı kaldım bütçeyi biraz yükselttim 3090 mi yoksa RX 7900 XTX mi alsam kafam karıştı hangisi iyi çözemedim... Veya başka ekran kartı.

Var mi bir düşüncen kanka bu konu hakkında?
"Şu an işlemci tamam ama ekran kartında takılı kaldım bütçeyi biraz yükselttim 3090 mi yoksa RX 7900 XTX mi alsam kafam karıştı hangisi iyi çözemedim... Veya başka ekran kartı."

Son düzenleme:
Kanka bütçeyi 20 bin TL çıkardım ekran kartı araştırması yapıyordum karşıma böyle bir şey çıktı fiyatı 20 bin TL.

Kanka şu an işlemci tamam ama ekran kartında takılı kaldım bütçeyi biraz yükselttim 3090 mi yoksa RX 7900 XTX mi alsam kafam karıştı hangisi iyi çözemedim... Veya başka ekran kartı.

Var mi bir düşüncen kanka bu konu hakkında?
"Şu an işlemci tamam ama ekran kartında takılı kaldım bütçeyi biraz yükselttim 3090 mi yoksa RX 7900 XTX mi alsam kafam karıştı hangisi iyi çözemedim... Veya başka ekran kartı."

Kusura bakmayın hocam gereksiz mesajdan 3 gün ban yemiştim. Eğer bütçeniz bu şekildeyse benim önerim 3090 yerine 4080 veya 4070 Ti olacaktır. Bütçeyi zorlamak istemiyorsanız direkt 4070'yi alın derim. Ama 4080'e bütçe yetiyorsa bu videoyu izleyip 4080 ve 7900 XTX arasında bir tercih yapabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kusura bakmayın hocam gereksiz mesajdan 3 gün ban yemiştim. Eğer bütçeniz bu şekildeyse benim önerim 3090 yerine 4080 veya 4070 Ti olacaktır. Bütçeyi zorlamak istemiyorsanız direkt 4070'yi alın derim. Ama 4080'e bütçe yetiyorsa bu videoyu izleyip 4080 ve 7900 XTX arasında bir tercih yapabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Faydalı yorumlar yapıyorsun seni kısıtlıyorlarsa biz yanmışız :)
En yakın zaman da inceleyeceğim çok ama çok sağ ol.
Bu arada 50 bin TL PC toplama postu açmama gerek var mi
İşlemci ve ekran kartı bulundu sayalım gerisi kolay gibi?

Faydalı yorumlar yapıyorsun seni kısıtlıyorlarsa biz yanmışız :)
En yakın zaman da inceleyeceğim çok ama çok sağ ol.
Bu arada 50 bin TL PC toplama postu açmama gerek var mi?
İşlemci ve ekran kartı bulundu sayalım gerisi kolay gibi?

Siz yine de kafanızda tüm parçaları kesinleştirdikten sonra bir konu açın. Bir sorun varsa, daha iyi psrça önerileri vb varsa yardımcı olur forumdakiler. İsterseniz beni de etiketlersiniz o konuya.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı