Intel i9 11900K için ekran kartı önerisi

ayy4sh

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba;

Bir konu hakkında sizden bilgi almak istiyorum.

i9 11900K işlemcim var. Bu işlemci ile uyumlu sorunsuz çalışacak ekran kartı önerisi olan var mı? İkinci el olarak 10 bin civarı bütçem var.

Bu fiyat aralığında 6900XT veya 3070 Ti ekran kartları görüyorum. Bu kartlar işlemcim ile uyumlu veya verimli çalışır mı?

Kasamda Thermaltake ltp+650al2nk 650W PSU var. Bu kartlardan birini almam durumunda besleme yapabilir mi?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG_20230605_123540.jpg
    IMG_20230605_123540.jpg
    130,5 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleyen: Moderatör:
Ne amaçla kullanacaksınız? Oyun içinse hangi grafiklerde oynayacaksınız? Bunları bilmemiz gerekiyor.

Oyun için alıyorum dostum. Pubg - CS go tarzı fps

3070 Ti çöp bir kart. RX 6900 XT alın. 3090'a eşit kart. 3070 Ti, 8 GB VRAM'e sahip. Böyle bir bilgisayara 8 GB VRAM'e sahip bir kart takmayı düşünmüyorsunuzdur umarım.
6900xt daha çok kafama yatıyor ama emin olamadim çokta bilgim olmadığı için danışmak istedim. Teşekkür ederim

PSU konusunda fikriniz var mı arkadaşlar değiştirmem gerekir mi?

Ne amaçla kullanacaksınız? Oyun içinse hangi grafiklerde oynayacaksınız? Bunları bilmemiz gerekiyor.
Sadece FPS oyunlari 165hz monitörüm var

Son düzenleme:
Teşekkür ederim. Bir arkadasim güç kaynağı değiştirmen gerekebilir demişti sizce gerek var mı?
Değiştirme imkanınız varsa değiştirin bence. 6900XT ve 11900k zorlayacaktır 650w.
Özellikle thermaltake olduğu için değiştirirdim ben güvenim kalmadı bu markaya.

Bu seviye parçaları böyle bir psu ya emanet etmezdim şahsen.

Teşekkür ederim. Bir arkadasim güç kaynağı değiştirmen gerekebilir demişti sizce gerek var mı?
Bence para varsa ileride yapacağınız geliştirmelere karşı bi' 1000W almalısınız, ileride para harcamaya pek gerek kalmaz hem. Aerocool öneririm.

Bence para varsa ileride yapacağınız geliştirmelere karşı bi' 1000W almalısınız, ileride para harcamaya pek gerek kalmaz hem. Aerocool öneririm.
Öneriniz için teşekkür ederim 🖐️

Değiştirme imkanınız varsa değiştirin bence. 6900XT ve 11900k zorlayacaktır 650w.
Özellikle thermaltake olduğu için değiştirirdim ben güvenim kalmadı bu markaya.

Bu seviye parçaları böyle bir psu ya emanet etmezdim şahsen.

En kısa zamanda PSU da ekleyeceğim. 👍

Geri
Yukarı