i9 11900K RX 6700 XT düşük oyun performansı

İşletim sistemi
Windows 11
Denemez olur muyum Cyberpunk hight ayarlarda ortalama 50 FPS Sekiro'da higt ayarlarda 120FPS alıyorum
Peki bu sırada işlemci ve ekran kartı kullanım oranlarınız nedir? Birde ne kadar güç çekiyorlar bu sırada?

Ekran kartı Cyberpunk'da %85leri görüyordu işlemcide %70'lerde takılıyordu
Sıkıntı ekran kartınızda gibi. İşlemci onu kısıtlayamaz zaten çok güçlü ama buna rağmen kendisi tam performans çalışmıyor. Ekran kartı kullanım ve güç tüketimi değerleri ile birlikte Furmark testi yapabilir misiniz? Mümkünse Bios üzerinden ekran kartı soketinin aktif olarak gen kaç olarak kullanıldğına bir bakar mısınız? Belki gen3'te gelmiştir bu yüzden kartı sınırlandırmıştır.

Sıkıntı ekran kartınızda gibi. İşlemci onu kısıtlayamaz zaten çok güçlü ama buna rağmen kendisi tam performans çalışmıyor. Ekran kartı kullanım ve güç tüketimi değerleri ile birlikte FurMark testi yapabilir misiniz? Mümkünse BIOS üzerinden ekran kartı soketinin aktif olarak gen kaç olarak kullanıldğına bir bakar mısınız? Belki gen3'te gelmiştir bu yüzden kartı sınırlandırmıştır.

BIOS'ta ekran kartı ile ilgili ayarlardı bulamadım zahmet olmazsa nasıl bakıyoruz söyleri misin?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-10-14 122112.png
    Ekran görüntüsü 2023-10-14 122112.png
    245,7 KB · Görüntüleme: 11
BIOS'ta ekran kartı ile ilgili ayarlardı bulamadım zahmet olmazsa nasıl bakıyoruz söyleri misin?
Attığınız görüntüye göre gen3 değil zaten. Ekran kartı maksimum güçte rahat bir şekidle kullanılıyor bir sorunu yok. Oyun sırasında neden kullanım oranı düşük anlayamadım. Ekran kartı sürücünüzü 23.8.2 sürümüne indirip tekrar deneyin. Yaptığınız teste göre hiçbir şeyde sıkıntı gözükmüyor.

Attığınız görüntüye göre gen3 değil zaten. Ekran kartı maksimum güçte rahat bir şekidle kullanılıyor bir sorunu yok. Oyun sırasında neden kullanım oranı düşük anlayamadım. Ekran kartı sürücünüzü 23.8.2 sürümüne indirip tekrar deneyin. Yaptığınız teste göre hiçbir şeyde sıkıntı gözükmüyor.

Yardımlarınız için teşekkürler sağlıcakla kalın.

Yeni konular

Geri
Yukarı