İ9 11900K ve RTX 3070 sistemde oyunlardan atma sorunu

İşletim sistemi
Windows 11

Slmcn16

Centipat
Daha fazla  
Daha önce böyle bir problem yaşamıyordum. Son zamanlarda yapmaya başladı. Oyun gözetmeksizin her oyundan atmaya başladı. Herhangi bir hata bildirimi yok. Oyunun 15. Dakikasında oluşuyor sorun. Ekran donuyor öylece kalıyor. Alt+Tab yapıp oyunu kapattıktan sonra bile oyun Görev Yöneticisi'nde .exe dosyası açık görünüyor. Ayrıca ısınma problemim yok . Sistemim sıvı soğutmalı olduğundan dereceler pek oynamıyor.
  • Asus Maximus XII Hero
  • İ9 11900K
  • RTX 3070
  • 32GB 3200 MHz RAM
  • Samsung 980 Pro 1TB

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşımın da başına geldi. Biostan manuel olarak RAM için CL ve voltaj ile stabiliteyi yakalamıştı.
Ek bilgi, 4 kanal RAM'ler sorun yapabiliyor. 2x16 GB daha ideal bence.
Arkadaşımın sistemi:
2x16 GB RAM, 11700K, Gigabyte Aorus Extreme Waterforce 3080 TI (sıvı soğutmalı).

Arkadaşımın da başına geldi. Biostan manuel olarak RAM için CL ve voltaj ile stabiliteyi yakalamıştı.
Arkadaşımın sistemi:
2x16 GB RAM, 11700K, Gigabyte Aorus Extreme Waterforce 3080 TI (sıvı soğutmalı
Arkadaşımın sistemi:
2x16 GB RAM, 11700K, Gigabyte Aorus Extreme Waterforce 3080 TI (sıvı soğutmalı).
Ramlerimi belirtmemişim kusura bakmayın 2x16 kullanıyorum bios ta hiç oynama yapmadım var olan ayarlarımla daha önce hiç sıkıntı yaşamıyordum

Yeni konular

Geri
Yukarı