İ9 13. nesil nasıldır?

Daha fazla  
Sizce şu an alınır mı? Hangi ekran kartıyla daha iyi performans verir ve bu kadar yüksek bir işlemciye gerek var mı almayacağım, sadece merakımdan soruyorum.

Sizce şu an alınır mı? Hangi ekran kartıyla daha iyi performans verir ve bu kadar yüksek bir işlemciye gerek var mı almayacağım, sadece merakımdan soruyorum.

Normal bir kullanıcı için abartı hatta i7 bile normal bir kullanıcıya abartı i5 ve RTX 3060-3070 ve şu anlık 4070 çoğu kullanıcı için yeterli bana göre.

Tabii ki RTX 4090 ile ve tabii ki alınır en üst düzey işlemcilerden biri kendileri.

Testlerde tam yükte 3 fanlı sıvı soğutma ile 100 dereceyi geçmesi bence kötü bir puan oldu. Normal şartlarda o kadar zorlamak zor ama bunun olması benim için uzak durmaya yetiyor.

Normal bir kullanıcı için abartı hatta i7 bile normal bir kullanıcıya abartı i5 ve RTX 3060-3070 ve şu anlık 4070 çoğu kullanıcı için yeterli bana göre.

Kesinlikle katılıyorum donmasın 60 FPS üstü versin hikaye oyunlarında Online oyunlarda da 250 FPS üstü olması gayet yeterli bir değer ve bunları 3060 yapıyor.

i7 hakkındaki yoruma katılmamakla birlikte i9 için katılıyorum, özellikle Türkiye gibi bir yerde yaşadığımız için (bütçeniz astronomik düzeylerde ise amenna) Amerikan bir genç gibi ''150$ daha fazla vereyim nasıl olsa 8-9 saatlik maaşım, bir üst segment olsun'' diyemediğimiz için i5 ve i7 serisinin orta ve üst segment olarak işlerini bizim için iyi yaptığını düşünüyorum.

i7 hakkındaki yoruma katılmamakla birlikte i9 için katılıyorum, özellikle Türkiye gibi bir yerde yaşadığımız için (bütçeniz astronomik düzeylerde ise amenna) Amerikan bir genç gibi "150$ daha fazla vereyim nasıl olsa 8-9 saatlik maaşım, bir üst segment olsun" diyemediğimiz için i5 ve i7 serisinin orta ve üst segment olarak işlerini bizim için iyi yaptığını düşünüyorum.

İ9 -13900k: 769 dolar.
i5-11600K: 160 dolar.
Not: Bu Amerika kötülemek değil arada sadece 150 dolar olmadığını söylemek içindir iyi günler.

İ9 -13900k: 769 dolar.
i5-11600K: 160 dolar.
Not: Bu Amerika kötülemek değil arada sadece 150 dolar olmadığını söylemek içindir iyi günler.
Öncelikle 11. nesil i5 işlemci ile 13. nesil i9 işlemci fiyatını karşılaştırdığını söyleyerek başlamak istiyorum, Bu videodan çıkış fiyatlarını 6:50'ye gelerek öğrenebilirsin, ikinci olarak aralarında iki segment fark olduğunu anlamadığını düşünüyorum çünkü i9 serisinin bir alt segmenti i7 serisidir, i9 13900K fiyatı usd bazında 589$, Türkiye'de bir mağazada satış fiyatı 13,763 TL (730$) iken, i7 13700K fiyatı usd bazında 409$, Türkiye fiyatı ise 9,191 TL (487$).

Öncelikle 11. nesil i5 işlemci ile 13. nesil i9 işlemci fiyatını karşılaştırdığını söyleyerek başlamak istiyorum, Bu videodan çıkış fiyatlarını 6:50'ye gelerek öğrenebilirsin, ikinci olarak aralarında iki segment fark olduğunu anlamadığını düşünüyorum çünkü i9 serisinin bir alt segmenti i7 serisidir, i9 13900K fiyatı USD bazında 589$, Türkiye'de bir mağazada satış fiyatı 13,763 TL (730$) iken, i7 13700K fiyatı USD bazında 409$, Türkiye fiyatı ise 9,191 TL (487$).

Ben de biliyorum segment farkı ve özellik farkı olduğunu ben sadece fiyat farkı 8-9 saatlik olmadığını söyliyorum videodakini bilmşyorum bir siteye daha baktım ben Amazon ve diğer site adını hatırlamıyorum hemen hemen yine aynı fiyatlar videoda düşük gözüküyor anlamadım bende.

Yeni konular

Geri
Yukarı