İ9 13. nesil nasıldır?

Ben de biliyorum segment farkı ve özellik farkı olduğunu ben sadece fiyat farkı 8-9 saatlik olmadığını söyliyorum videodakini bilmşyorum bir siteye daha baktım ben Amazon ve diğer site adını hatırlamıyorum hemen hemen yine aynı fiyatlar videoda düşük gözüküyor anlamadım bende.
Ben de sana diyorum ki, ilk önce aynı nesilden işlemcileri karşılaştırmalısın, birini 11. nesil birini 13. nesil seçersen çıkış tarihinden itibaren işlemcinin fiyatı eridiği için dağ gibi fark görmen gayet normal, ve fiyat farkı 8 olmasın varsın 16 olsun, sen bu bahsettiğimiz işlemcinin hiçbirini şu anda ülkedeki bir AYLIK asgari ücret ile bile alamıyorsun, böyle küçük konulara, 2-3 saatin hesabına takılmak yerine ilk önce doğru araştırma yapın.

Ben de sana diyorum ki, ilk önce aynı nesilden işlemcileri karşılaştırmalısın, birini 11. nesil birini 13. nesil seçersen çıkış tarihinden itibaren işlemcinin fiyatı eridiği için dağ gibi fark görmen gayet normal, ve fiyat farkı 8 olmasın varsın 16 olsun, sen bu bahsettiğimiz işlemcinin hiçbirini şu anda ülkedeki bir aylık asgari ücret ile bile alamıyorsun, böyle küçük konulara, 2-3 saatin hesabına takılmak yerine ilk önce doğru araştırma yapın.

Neyse ne i9 işlemci fazla bir oyuncu için.

Testlerde tam yükte 3 fanlı sıvı soğutma ile 100 dereceyi geçmesi bence kötü bir puan oldu. Normal şartlarda o kadar zorlamak zor ama bunun olması benim için uzak durmaya yetiyor.
Öncelikle; testler dediğiniz Prime95,Cinebench vs vs.. Eğer render işleriniz yoksa sadece oyun için yada bazı abartı ağır olmayan işlemler için kullanıyorsanız yada kullanacaksanız 60-70 dereceler civarını geçmeyen bir işlemci.. Özellikle oyunlar için 60 dereceleri kolay kolay geçmez. Ayrıca işlemci 100 dereceyi geçmez aksine 100 dereceye çıktığında voltaj düşürür ve 100 derecede stabil kalır ve bu işlemciler için 100 derece sıcaklıkta kullanabilirsiniz der İntel.. AMD aynı şeyleri 7950X için söyler ''Bu işlemci 95 derecede sorunsuz çalışmak için yapıldı'' gibi gibi.. Ben gerektiği zamanlar da 100 derecede uzun süre kullanıyorum ve işlemci bir sorun çıkarmıyor sadece voltaj düşürüyor ve 100 derecede sabit kalıyor hepsi bu.. Kısacası 100 derecelere çıkması sizi korkutmasın pc kullanmak (Ağır render ve benzeri işlemler için kullanılmadıkça) sürekli Prime95 yada Cinebench ile test yapmak değildir.

Neyse ne i9 işlemci fazla bir oyuncu için.

Kullanılan ekran kartına göre değişir. Benim kullandığım ekran kartı i5 13600KF ile %15 civarı darboğaz yapıyordu mecburen yükselttim. Yani duruma göre i9 bir oyuncu için fazla değil. Video'da i5 13600KF'nin nasıl darboğaz yaptığını görebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı