Çözüldü i9 13900K 4090 sistem kendiliğinden açılıp kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

berkkq

Centipat
Daha fazla  
RAM
G.Skill Trident Z5 32 GB 2X16 7200 MHz CL34 DDR5
SSD veya HDD modeli
Kingston Fury Renegade 2 TB SSD
Ekran kartı
ASUS TUF Gaming 4090
Anakart
MSI MAG Z790 DDR5
İşlemci
i9 13900K
Arkadaşlar yeni topladığım sistemi daha ilk açışımda kendiliğinden açılıp kapanıyor. 2-3 kere kendini yeniden başlattı ben de herhangi bir şey olmasın diye fişten söktüm. Nedenleri ne olabilir? Anakartım MSI MAG Z790 ve içinden bir tane USB bellek çıktı BIOS için olabilir mi, o yüzden mi açılmıyor, daha hiç takmayı denemedim o USB'yi, yardımcı olabilir misiniz?

Çözüm
İlk açılışta bunun olabileceğini söylemişlerdi. Sabırla açılmasını beklemek lazımmış.
Arkadaşlar yeni topladığım sistemi daha ilk açışımda kendiliğinden açılıp kapanıyor. 2-3 kere kendini yeniden başlattı ben de herhangi bir şey olmasın diye fişten söktüm. Nedenleri ne olabilir? Anakartım MSI MAG Z790 ve içinden bir tane USB bellek çıktı BIOS için olabilir mi, o yüzden mi açılmıyor, daha hiç takmayı denemedim o USB'yi, yardımcı olabilir misiniz?

PSU nedir?

ASUS TUF Gaming 1000W.

RAM'lardan birini çıkar öyle başlat sonra BIOS'tan XMP'yi aç.

Hocam deneyince size yazacağım 1 saat içinde.

İlk açılışta bunun olabileceğini söylemişlerdi. Sabırla açılmasını beklemek lazımmış.

Riske atmak istemiyorum ama deneyeyim mi?

Emin olmadığım bir şey var, iki tane CPU Power girişi vardı anakartta ikisini de taktım gerekli midir?

Son düzenleme:
Discord kullanıyorsanız fotoğraf veya video atabilirim belki benim yanlış yaptığım bir şeyi görürsünüz.
Kullanmıyorum. Bu konuda da çok fazla tecrübeli değilim, sadece bir tane kurdum geçen günlerde.

Şu vidyoyu bir daha izleyin:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı