i9-13900KF RTX 3080Ti sistemde oyunlar sürekli kapanıyor

Sénza

Kilopat
Daha fazla  
13900KF
MSI Z790 CARBON WIFI 7600 MHZ
Corsair 32GB(2x16) Vengeance RGB 6600mhz CL32 DDR5 Ram
Samsung 1TB 980 PRO NVMe Okuma 6900MB-Yazma 5000MB M.2 SSD (MZ-V8P1T0BW)
Corsair 5000D Tempered Glass Siyah USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa
Corsair 850W RMx Serisi 80+ Gold Tam Modüler Güç Kaynağı
MSI MPG CoreLiquid K360 V2 ARGB 360 mm Intel(1700p)-AMD Uyumlu Sıvı Soğutucu
3080TI

Sistemim yukarda belirtmis oldugum gibidir. W11 kullaniyorum en guncel sekilde. Driverlar guncel. Guncel olmayan herhangi bir sey yok chipset dahil. Islemcimin isinma sorunu da mevcut degil. Overclock yok. Islemcimi underclocklu sekilde kullaniyorum. FC 24, Cyberpunk, Detroit vs her oyunda atma sorunlari yasiyorum. FC 24 ve Cyberpnukta aldigim hatalari asagiya gorsel olarak ekliyorum. Sorun nedir bi fikri olan var mi?

Dosya Ekleri

• dax.png
    dax.png
    11,9 KB · Görüntüleme: 22
  • dax2.png
    dax2.png
    14,8 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleyen: Moderatör:
13900KF.
MSI Z790 Carbon Wi-Fi 7600 MHz.
Corsair 32 GB(2x16) Vengeance RGB 6600MHz CL32 DDR5 RAM.
Samsung 1TB 980 Pro NVMe okuma 6900 MB-yazma 5000 MB M.2 SSD (MZ-V8P1t0bw)
Corsair 5000D tempered glass siyah USB 3.0 ATX mid Tower kasa.
Corsair 850W RMx serisi 80+ Gold tam modüler güç kaynağı.
MSI MPG CoreLiquid K360 V2 ARGB 360 mm Intel(1700p)-AMD uyumlu sıvı soğutucu.
3080 Ti.

Sistemim yukarıda belirtmis oldugum gibidir. W11 kullanıyorum en guncel sekilde. Driverlar guncel. Guncel olmayan herhangi bir şey yok chipset dahil. Islemcimin isinma sorunu da mevcut degil. Overclock yok. İşlemcimi underclocklu sekilde kullanıyorum. FC 24, Cyberpunk, Detroit vs her oyunda atma sorunlari yasiyorum. FC 24 ve cyberpnukta aldigim hatalari asagiya gorsel olarak ekliyorum. Sorun nedir bir fikri olan var mi?

Tam kesin bir şey değil söyliyeceğim ama ben Cyberpunk'da ekran kartını undervolt larken çok fazla çökme yaşıyordum en stabil ayarı bulabilmek için işlemcinizin stabilitesini kontrol ettinizmi o yüzden.
Bu arada 2.fotoğrafta sorunun driverdan kaynaklı olduğu yazıyor.

Tam kesin bir şey değil söyliyeceğim ama ben Cyberpunk'da ekran kartını undervolt larken çok fazla çökme yaşıyordum en stabil ayarı bulabilmek için işlemcinizin stabilitesini kontrol ettinizmi o yüzden.
Bu arada 2.fotoğrafta sorunun driverdan kaynaklı olduğu yazıyor.

Ekran kartimda herhangi bir islem mevcut degil. Stok sekilde nasil geliyorsa oyle kullaniyorum hic dokunmadim. Islemcimi underclockladim sadece. League of Legends, Valorant vs islemci tabanli oyunlarda herhangi bir sorun yasamiyorum. Ekran kartinda bi sorun var ama sorunu algilayamadim. Eski veya guncel driverlarda hep bu sorunlari yasiyorum. W11 kaynakli oldugunu dusunmeye basladim.

Ekran kartimda herhangi bir islem mevcut degil. Stok sekilde nasıl geliyorsa oyle kullanıyorum hiç dokunmadim. İşlemcimi underclockladim sadece. League of Legends, Valorant vs islemci tabanli oyunlarda herhangi bir sorun yasamiyorum. Ekran kartinda bir sorun var ama sorunu algilayamadim. Eski veya guncel driverlarda hep bu sorunlari yasiyorum. W11 kaynakli oldugunu dusunmeye başladım.

W11 kullanmayın zaten çok yavaş teması var bence , alışamadım ben.

Geri
Yukarı