i9-14900K sistemde oyunlar açılırken kapanıyor

orgeibrahim

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba.

Arkadaşlar, sistem özelliklerini aşağı yazdım. Oyun oynayamıyorum Steam'de yüklü CS:GO oyunu girmeden kapanıyor, her türlü güncelleme denendi hatta RAM'ler bile değiştirildi ama problemi çözemedim.

Windows güncellemeleri tam, oyun güncellemeleri tam, farklı oyunlarda da denendi oyunlar kapanıyor. Ekran kartını bile değiştirdim, yeni format atıldı, çözüm bulamadım. Donanım uyuşmazlığı mı var anlamadım. Anakart güncel BIOS. Aklıma bir şey gelmedi, bilgisi olan paylaşsın teşekkürler.

Sistem: Windows 10 22h2.
CPU: i9-14900K 3.20 GHz.
RAM: G-sıkıl 2x24 8000MHz (XMP kapalı)
Anakart: ASUS Maximus Hero Z790.
PSU: 1600 Thor.

Merhaba.

Arkadaşlar, sistem özelliklerini aşağı yazdım. Oyun oynayamıyorum Steam'de yüklü CS:GO oyunu girmeden kapanıyor, her türlü güncelleme denendi hatta RAM'ler bile değiştirildi ama problemi çözemedim.

Windows güncellemeleri tam, oyun güncellemeleri tam, farklı oyunlarda da denendi oyunlar kapanıyor. Ekran kartını bile değiştirdim, yeni format atıldı, çözüm bulamadım. Donanım uyuşmazlığı mı var anlamadım. Anakart güncel BIOS. Aklıma bir şey gelmedi, bilgisi olan paylaşsın teşekkürler.

Sistem: Windows 10 22h2.
CPU: i9-14900K 3.20 GHz.
RAM: G-sıkıl 2x24 8000MHz (XMP kapalı)
Anakart: ASUS Maximus Hero Z790.
PSU: 1600 Thor.

Sıcaklık değerlerini kontrol et.

Aklıma sadece işlemcinin ısınması geliyor böyle bir canavara sahip olup CS oynayamamak şaka olsa gerek.

Sıcaklık stabil, yani işlemci ısınacak kadar oyun açılmıyor , açılıp kapanması bir oluyor.

Sıcaklık değerlerini kontrol et.
Stabil sıcaklık problemi yok , zaten ısınacak kadar açık kalmıyor oyun hemen kapanıyor ve bu diğer oyunlar içinde geçerli ( bf4 )

BIOS'ta değişiklik yapmanızı ve daha önce önerdiğim gibi 1. ve 2. adımları uygulamanızı şiddetle tavsiye ederim.

Ancak XTU'yu buradan indirebilirsiniz:

Intel® Extreme Tuning Utility (Intel® XTU)

Büyük bir dikkatle ilerleyin, güç ve akım sınırları dışında herhangi bir ayarı değiştirmeyin.

Gelişmiş ayarlama sekmesine gitmeniz gerekir. Orada güç ve akım limiti ayarlarını göreceksiniz.

Turbo Boost kısa güç maksimum = 253.

Turbo güçlendirme gücü maksimum = 253.

İşlemci çekirdeği IccMax = 307.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı