i9 9880H sisteme 4K monitör bağlamak performansı etkiler mi?

kanfur

Kilopat
Daha fazla  
Intel(r) Core(tm) i9-9880h CPU @ 2.30GHz 2.30 GHz işlemci, 32 GB RAM. RTX 2080 (max- Q değil) Full HD 144 Hz (HP Omen 17-CB0004NT) laptopum var. Buna linkini vereceğim monitör buldum çok daha uygun fiyata kaçırmak istemiyorum. Sizce performans kaybı veya ısınma yapar mı? Laptoptan ne alıyorsam aynısını alır mıyım? Display Port bunu düzelten bir teknoloji midir? HDMI göre?

Çözünürlük artarsa görüntü güzel olur fakat performans azalır. Oyunlarda alınan değerler de düşer. DP ile kullanabilirsiniz. 144 Hz de alabilirsiniz.

Aynı performansı vermez. Dediğim gibi değerler azalır. Cihazda DP 1.4 var. 144 Hz alabilirsiniz. Isı değerleri de artabilir.

Aynı performansı vermez. Dediğim gibi değerler azalır. Cihazda DP 1.4 var. 144 Hz alabilirsiniz. Isı değerleri de artabilir.
Hocam aynı FPS aynı çözünürlük ayarlasam da mı ısınma olur? Yani harici monitör bağlamak extra bir yük mü yapıyor. İkincil monitörü çalıştırsam bile? Aslında hala kararsızlık var bende. Diyordum ki PES, FIFA, NBA gibi oyunları 60 FPS de olsa olur hem ekran büyütüp hemde 4k deneyim yaşarım diye düşünüyordum sizce mantıklı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet hocam. Gayet mantıklı. Spor oyunları için çok güzel olur. Isınma durumu dediğiniz gibi aşırı olmaz. Bence, spor oyunlarında mükemmel olur.

Evet hocam. Gayet mantıklı. Spor oyunları için çok güzel olur. Isınma durumu dediğiniz gibi aşırı olmaz. Bence, spor oyunlarında mükemmel olur.
Hocam benim laptoba uyumlu 4k 144 hz verecek DP kablo önerisi verir misiniz? Fiyat önemli değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı