i9 9900K sisteme RAM Tavsiyesi

grkn

Kilopat
Daha fazla  
Şu an mevcutta şu RAM'leri kullanıyorum:

Diğer iki slot için şu RAM'leri alsam herhangi bir uyum sorunu falan yaşar mıyım?

Her ikisi de 3000mhz ve CL15, fakat kırmızı olanları 1000 TL civarındayken siyahlar 820 TL'ye bulunuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 belleğin de SPD gecikmeleri, voltajları ve hızları aynı. Birinin RGB ve daha yeni bir modül olması dışında fark yok, alınabilir. Normal şartlarda hiçbir sorun çıkmaması gerekiyor fakat "ender" de olsa aynı özelliklerdeki farklı bellek modülleri anakart modeline bağlı olarak sorun çıkmaması gerektiği halde çalışmayabiliyor. İmkan varsa tüm modüllerin aynı yapılması daha iyi olur fakat bu şekilde de sorunsuz çalışmaları gerekiyor, çok şanssız bir durum oluşmadığı sürece sorun çıkmaz.

Şu an mevcutta şu RAM'leri kullanıyorum:

Diğer iki slot için şu RAM'leri alsam herhangi bir uyum sorunu falan yaşar mıyım?

Her ikisi de 3000mhz ve CL15, fakat kırmızı olanları 1000 TL civarındayken siyahlar 820 TL'ye bulunuyor.
Hocam linklere bakmadım, direkt yazıyorum, minimum 3200 MHz (anakart da destekliyorsa tabi) almanızı tavsiye ederim, kafanız rahat eder ☺️

Bakalım sorun çıkmaz inşallah :)

7BobAr.jpg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı