i9-9900K ısınma sorunu

bugul

Centipat
Merhaba, i9900K işlemciye sahibim ancak kullandığım sıvı soğutma Xigmatek Aurora 120 ve işlemci Modern Warfare oyununda 85 dereceleri görüyor ve şu anda boşta iken 60 derecelerde çalışıyor. Yayın açtığımda ise 94 dereceleri görüyorum.

Kasa düzenim ise bu şekilde. Daha büyük bir sıvı soğutma bu kasaya sığar mı yoksa kasayı da değiştirmeli miyim?

Önerilerinizi bekliyorum.

fb85823c-c32e-44b2-9eae-92de637579ee.jpg

Anakartta yanan kırmızı ışık yüksek ihtimalle CPU hatasını gösteriyor.
Kitapçığında yazar, hangi ışık hangi hatayı gösterdiği bazen RAM hatası da olabiliyor.
Sen bi kontrol et sonrasına bakarız.

Overclock ve voltaj ayarı yaptınız mı?
CPU-Z ana ekranında işlemci yükteyken SS alın ve konuya ekleyin.

Sıkıntının tam olarak kaynağını bilmiyorum ama kasa oldukça küçük görünüyor ve hava sirkülasyonu açısından kötü. Sıvı soğutma işlemciyi serin tutabilir ama diğer donanımların ısınmasını istemiyorsanız düzgün bir kasa almanız gerekebilir. Acemice bir cevap ama umarım yardımcı olmuşumdur.

Bende aynı işlemciye sahibim fakat herhangi bir ısınma olmuyordu. Soğutucu değiş en mantıklısı daha büyük soğutucu yardımcı olur. Diğer sorularda önemli onlara da odaklan

Sıvı soğutmayı egzoz fani olarak mi kullanıyorsunuz içerdeki sıcak havayı tahliye ederken islenmciden gelen sıcaklığı soğutmamış oluyor ve yüksek dereceler gayet normal gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı