i9 9900K Sistem CS:GO Donma Sorunu

YigitX34

Femtopat
Merhaba arkadaşlar.
Ben yeni bir sistem satın almıştım sonra 3 parçası arızalı çıktı değişim verdiler. Bende böyle bir sisteme dönüştürdüm;
  • Işlemci= Intel i9 9900K.
  • Ekran kartı= Sapphire RX 5700 XT Nitro+ s. E.
  • RAM= G.Skill tridentz 3600MHz CL16.
  • Anakart= Gigabyte Z390 Aorus Master.
  • PSU= Corsair 750W +80 TX750M.
  • SSD= Corsair MP510 960 GB 3480 yazma / 3000 okuma.
  • Sıvı soğutma= Corsair Hydro H150I PRO 360mm.
  • Kasa= ASUS TUF Gaming 501.
  • Ekran= LG 2010'da aldığım bir ekran. 1920X1080 60Hz.
Şu şekilde bir sorunum var. CS:GO oynarken ara sıra takılıyor mu desem donuyor mu desem. CS:GO oynamak için aldım bu sistemi fakat bir tek CS:GO oynayamıyorum.
Ekran kartı sürücüsü: 20.7.2.
Windows sürümü: 2004.
Ekranımı dönüştürücü ile kullanıyorum eski olduğu için. CS:GO FPS değerlerim 600-1100 arası değişiyor. Bu donmalar olduğu zaman FPS vs. gayet yerinde gösteriyor program. Ama işte oyun belli aralıklarla donuyor.

Sizce sebebi ne olabilir?

Not: Sürücüleri elimden geldiğince güncelledim fazla anlamıyorum açıkcası. Sürücü güncellemeleri yaptığım linkler;
Z390 AORUS MASTER | Anakart | GIGABYTE (sadece SATA RAID/AHCI ve VGA'yı kurmadım)
Bunlar harici başka bir güncelleme yapmadım zaten bilmiyorum.
Bunlar dışında başka güncelleme yapmam gereken bir bileşen var mı?

Ekran karti surucusuni DDU ile kaldırın ve guncel surumu tekrar yukleyin. XMP kapatın bir de öyle deneyin yine olursa, fark ekran karti ile test edin.
Zaten ekran kartı en güncel sürümünde. XMP ile alakası olduğunu pek düşünmüyorum zira diğer oyunlar gayet iyi çalışıyor. Sadece CS:GO yapıyor bunu.

Monitörünüzden kaynaklanıyor olabilir mi?
Bende böyle düşüyorum ama neden sadece CS:GO'da yapsın ki. WoW, Dota2 gibi oyunlarda yapmıyor, GTA V'de bile.
Neden sadece CS:GO anlayamadım vallahi...
Nasıl bir donma? Ekranda mı belirgin; yoksa net_graph 1 yazınca, fps mi aniden çok düşüp, geri çıkıyor.
FPS aynı kalıyor. Görüntü 1-2 saniye donup sonra kendine geliyor. Bazen ekran kartı kullanımı 0 oluyor. Ama çoğu zaman ekran kartı yine çalışıyor ancak görüntü gidiyor.

Acaba, CS:GO işlemcinin ekran kartını kullanıyor olabilir mi? Onu kontrol ettiniz mi? CS:GO başlangıç ayarlarınız nelerdir ?

Yeni konular

Geri
Yukarı