i9-9900K ısınma sorunu

bugul

Centipat
Merhaba, i9900K işlemciye sahibim ancak kullandığım sıvı soğutma Xigmatek Aurora 120 ve işlemci Modern Warfare oyununda 85 dereceleri görüyor ve şu anda boşta iken 60 derecelerde çalışıyor. Yayın açtığımda ise 94 dereceleri görüyorum.

Kasa düzenim ise bu şekilde. Daha büyük bir sıvı soğutma bu kasaya sığar mı yoksa kasayı da değiştirmeli miyim?

Önerilerinizi bekliyorum.

fb85823c-c32e-44b2-9eae-92de637579ee.jpg

Merhaba, i9900K işlemciye sahibim ancak kullandığım sıvı soğutma Xigmatek Aurora 120 ve işlemci Modern Warfare oyununda 85 dereceleri görüyor ve şu anda boşta iken 60 derecelerde çalışıyor. Yayın açtığımda ise 94 dereceleri görüyorum.

Kasa düzenim ise bu şekilde. Daha büyük bir sıvı soğutma bu kasaya sığar mı yoksa kasayı da değiştirmeli miyim?

Eki Görüntüle 474411

Eki Görüntüle 474411
Madem gidip i9 alıyorsun git 3lü sıvı soğutma al i9 bende de var.

Millet saçmalamış.Egzoz fanı yerine sen tutup sıvı soğutmanın radyatörünü takmışsın.Ekrankartının sıcak havasını çekiyor radyatör.Git ön tarafta bir yere tak radyatörü.

Millet saçmalamış.Egzoz fanı yerine sen tutup sıvı soğutmanın radyatörünü takmışsın.Ekrankartının sıcak havasını çekiyor radyatör.Git ön tarafta bir yere tak radyatörü.
Alakası yok. Ekran kartının sıcaklığı, işlemciyi o derecelere çıkaracak kadar radyatöre etki etmez. Pompa tam oturmamıştır. Bir de, o radyatör, o işlemci için yetersiz, ama o derecelere çıkacak kadarda aciz değil. Pompanın devrinde sıkıntı olabilir.

Alakası yok. Ekran kartının sıcaklığı, işlemciyi o derecelere çıkaracak kadar radyatöre etki etmez. Pompa tam oturmamıştır. Bir de, o radyatör, o işlemci için yetersiz, ama o derecelere çıkacak kadarda aciz değil. Pompanın devrinde sıkıntı olabilir.
Nasıl alakası yok. Zaten ekran kartlarının çoğu 70 derecenin üzerinde çalışıyor o sıcaklıktaki havayı da radyatör çekerse nasıl soğutsun kendini o işlemci.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl alakası yok.Zaten ekran kartlarının çoğu 70 derecenin üzerinde çalışıyor o sıcaklıktaki havayı da radyatör çekerse nasıl soğutsun kendini o işlemci.
Ekran kartı sıcaklığı, sizin dediğiniz derecede ve işlemciyi o derecelere çıkaracak kadar etkilemez. Soğutucu, o işlemci için yetersiz. O havayı radyatör çekmiyor, fan çekiyor, fanın dönüş hızı ile hava sirküle edilip, soğutulup, radyatöre veriliyor. Sizin demeniz ile Noctua NH-D15 gibi bir hava soğutucu kullandığımızdada aynı durumun yaşanması lazım. Ama bu işlemci 5,1 ghz hızında prime testinde bahsettiğim soğutucu ile 65-70 derece arası oluyor. Yani ekran kartının sıcaklığı bu soğutucuyu etkilemiyor mu? Tabi ki etkiliyor, ama sizin dediğiniz kadar değil. Belli ki arkadaşın soğutmak için kullandığı kapalı devre soğutma bu işlemci için yetersiz.
Sadece "fikir olarak" sanıyorum bu tarz bir işlemci için soğutma sistemin yetersiz.
Güçlü bir sıvı soğutma kullanmalısın. Ayrıca sahip olduğun kasa i9 gibi bir işlemciyi kullanmak için elverişli değil.
Aynen, o işlemci için o soğutma yetersiz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı