i9-9900K sistem oyunlarda aniden donma ve mecburi kapatma

Onimusha

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16 GB 4000 MHZ
SSD veya HDD modeli
XPG 512 GB
Ekran kartı
ASUS RTX 2080 TI OC
Anakart
Z390 AORUS MASTER
İşlemci
I9-9900KS
i9-9900K
RTX 2080 Ti.
Z390 Aorus Master.
16 GB 4000MHz RAM.
2X SSD XPG.

Arkadaşlar, oyun oynarken oyunlar bir yerden sonra donuyor. Mesela en dandik olarak WoW classic oynadim(2004'te cikti) bir anda donuyor ve Task Manager'dan kapatmak gerekiyor. Simdi bu eskiden yoktu. Şu an durumu soyle cozdum. GPU'yu ASUS GPU Tweak ile silent Mode'a alinca sorunsuz calisiyor. Simdi aklima su geldi. Power ayari 100-110'ken silent Mode'da 90 Power'da GPU. Acaba PSU mu bozuk? Simdi PSU'da baska bir isaret vermiyor bana. İstanbul'da nereye goturebilirim? Gercekten termal macun da olabilir? Vallahi anlamadim PC kanatiyor su aralar.

Bir de mesela eskiden Alt+Tab yapinca sikinti yoktu simdi Oyunun oldugu ekranda Bir chrome penceresi acilirsa mouse boyle inanilmaz yavasliyor.

Son düzenleme:
i9-9900K
RTX 2080 Ti.
Z390 Aorus Master.
16 GB 4000MHz RAM.
2X SSD XPG.

Arkadaşlar, oyun oynarken oyunlar bir yerden sonra donuyor. Mesela en dandik olarak WoW classic oynadim(2004'te cikti) bir anda donuyor ve Task Manager'dan kapatmak gerekiyor. Simdi bu eskiden yoktu. Şu an durumu soyle cozdum. GPU'yu ASUS GPU Tweak ile silent Mode'a alinca sorunsuz calisiyor. Simdi aklima su geldi. Power ayari 100-110'ken silent Mode'da 90 Power'da GPU. Acaba PSU mu bozuk? Simdi PSU'da baska bir isaret vermiyor bana. İstanbul'da nereye goturebilirim? Gercekten termal macun da olabilir? Vallahi anlamadim PC kanatiyor su aralar.

Bir de mesela eskiden Alt+Tab yapinca sikinti yoktu simdi Oyunun oldugu ekranda Bir chrome penceresi acilirsa mouse boyle inanilmaz yavasliyor.
psu kac watt

i9-9900K
RTX 2080 Ti.
Z390 Aorus Master.
16 GB 4000MHz RAM.
2X SSD XPG.

Bir de mesela eskiden Alt+Tab yapinca sıkıntı yoktu simdi Oyunun oldugu ekranda Bir Chrome penceresi acilirsa mouse boyle inanilmaz yavasliyor.

Sisteminize format atmayı deneyiniz.
CMD'ye sfc/scannow yazınız.
Ekran kartını ve sistem driverlarını güncelleyiniz.
Hangi Windows sürümünü kullanmaktasınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı