i9 9900K sisteme OC yapılmalı mı?

Merhaba, sistemimi yaklaşık 2 hafta önce aldım fakat Overlock yapmayı düşünüyorum. Sizce yapmalı mıyım? Ayrıca Overlock yaptıktan sonra ne kadar FPS yükselir?

Sistemim:
Corsair 16GB(2x8) Vengeance RGB Pro Siyah 3200mhz x2.

Corsair 1TB MP600 NVMe Okuma 4950MB-Yazma 4250MB.

Corsair 850W RMx White Series RM850x 80 + Gold.

Corsair Hydro Series H115i Pro RGB 280 mm.

Intel Core i9 9900K 3.60 Ghz.

MSI GeForce RTX2080 Super Gaming X Trio 8GB.

MSI MPG Z390 Gaming Edge AC 4400mhz .
Şu sisteme daha oc yi ne yapacaksın,sal gitsin bak keyfine.

Çok büyük bir sorunmuş! 200HZ monitörün varsa yap. Diğer türlü 400'den 200'e düşmesini hissedemezsin.
240 Hz monitörüm var. Dropları hissedebiliyorum.
Z serisi anakart almışsın. 280mm sıvı soğutma almışsın. İşlemcin de K serisi. Uğraşmak için zamanın varsa bas gitsin. Şahsen ben boşa masraf yapmışım gibi hissederdim senin yerinde olsam.
Overlock yapmayı bilmiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

i5-6600K sistemim var, ayrıca Corsair Hydro series H115I PRO RGB 280 mmden çok daha performanslı peltier bazlı Custom sıvı soğutmam da mevcut. Evet overclock yaptım, 4.6 GHz'e çıkardım ama, tekrar normal ayarlara çektim. Pek bir şey göremedim, çünkü zorlayacak ne bir oyun, ne de iş durumum oldu. Eğer işlemciden dolayı droplar yaşıyor isen, yap bir test et aynı sorunu yaşayacak mısın? Eğer ki işlemciden dolayı yaşıyorsan overclock yap tabii ki. Boş yere mi k serisi aldın dibine kadar da gidebildiğin yere kadar değil ama bir tık aşağısını yap bence. Ömrünü falan boş ver, sıcaklıktan yana dert et, sıcaklık yoksa sorun da yok. Sıcaklığı kontrol etmeyi ihmal etme tabii ki. Ayrıca bu sisteme, 1920 X 1080. monitör olmuş mu sence?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı