İ9 9900K vs i9 9900KS

Rozi

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar herkese merhaba yakın bir zamanda bilgisayar toplayacağım bu iki işlemci arasında kaldım. Ben aslında i9 9900K modelini almayı beklerken şuan intel i9 9900KS modelini tanıttı ve tüm çekirdekleri 5 GHZ hızında çalışıyormuş baze frekans hızıda biraz yükseltilmiş durumda. Şimdi ben z390 bir anakart almayı planlıyorum sizce hangi işlemciyi almalıyım bu fark oyunlarda hissediliyor mu? Birde AMD 3000 serisi işlemcilerini piyasaya sunmaya hazırlanıyor 3900X modeli 12 çekirdek 24 thread sunuyor turbolu hali 4.6 GHZ'lik bir hız sunuyor bunu mu beklemeliyim benim için FPS değerleri çok önemli siz ne dersiniz? Ekran kartım MSİ 2080 Ti gaming x trio kartım var şuanda.

9900KS ne kadar olacak onu görmek lazım önce.
Cevap aşikar. En iyi ihtimalle 500 dolar olacaktır. İntel 500 dolarlık 3900x işlemcisine nasıl yanıt vermeyi düşünüyor acaba çok merak ediyorum. İntelin, AMD'nin computex 2019'daki 1200 dolarlık 9920x işlemcisi ile yapılan karşılaştırmadan sonra nasıl bir hamle yapacağını merakla beklemekteyim. AMD bu sefer yaptı :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı