i9 9900K vs 3900X

Daha fazla  
Arkadaşlar aklıma takılan bir soru var birçok kişi yeni PC topluyor. 2080 Ti ekran kartı takıyor yanına i9 9900K işlemci koyuyor. Neden AMD 3900X kullanmıyorlar hem AMD tek çekirdek konusunda kendini bayağı geliştirdi hem de daha fazla çekirdekli bir işlemci ama Gaming bilgisayarları olsun bütün bilgisayarlar i9 9900K koyuyorlar sisteme. Sizce yeni sistem toplarken 2080 Super veya Ti yanına i9 9900K mı alayım yoksa 3900X mı? Render yapacağım, video çekeceğim, oyun oynayacağım, yayın yapacağım. Sizce hangisini almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
2080 Ti alıyorsanız minimum 2K çözünürlükte kullanacaksınız diye düşünüyorum ve burada Intel FPS anlamında bir üstünlük sağlamıyor ancak AMD diğer her türlü işte üstün performans gösteriyor bu yüzden kesinlike 3900X!

Intel seçenlerin bir kısmı AMD karşıtı olduğundan seçiyor. Diğer bir kısmı tek çekirdek performansı istediğinden dolayı i9 9900k seçiyor. Ben RTX 2080Ti yanına Ryzen 3950X tercih ettim. Render ve yayın yapacağından dolayı 3900X seçmeni tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı