i9-9900KF sistem Isı ve Voltaj Değerleri

O değerlere bakmayın. İşlemciye giden voltaj önemli burada. Yukarıda yazdığınız mesajda tam yükte 4.8 GHz 1.341V almış. Bu kötü bir değer değil. Hatta iyi bile diyebilirim. Silikon piyangosu şans işidir. Mesela aynı referans da olan bir işlemcinin silikon olarak zayıf ise daha fazla voltaj ihtiyacı gereksiyor. Sizin bir probleminiz yok. 1.341V 9900K için 4.8 GHz'de iyi sayılır. OC ile 1390'la 5.0 GHz yapma şansınız bile var. Sıkıntınız olmasın.
Teşekkürler bilgilendirme için öncelikle, bir ara Bios üzerinden OC yapmayı denedim açıkçası işlemci voltajı manuele alıp değeri 1.34 olarak girdim ve tüm çekirdekleri 5.00 GHz yaptım ama OCCT direkt crash verdi. Bende açıkçası daha üst bir değer ile cesaret edeemedim. Zaten Power tesinde genellikle bu dereceleri gördüğü için bile bile lades olur diye düşünmüştüm. Sizce tekrar manuel ile 1.35-37 gibi değerler ile tüm çekirdekleri 5.00 GHz ye sabitleyeyim mi? Cihazı elime almaktan korkuyorum işin sonunda açıkçası :)

Teşekkürler bilgilendirme için öncelikle, bir ara BIOS üzerinden OC yapmayı denedim açıkçası işlemci voltajı manuele alıp değeri 1.34 olarak girdim ve tüm çekirdekleri 5.00 GHz yaptım ama OCCT direkt crash verdi. Bende açıkçası daha üst bir değer ile cesaret edeemedim. Zaten Power tesinde genellikle bu dereceleri gördüğü için bile bile lades olur diye düşünmüştüm. Sizce tekrar manuel ile 1.35-37 gibi değerler ile tüm çekirdekleri 5.00 GHz'ye sabitleyeyim mi? Cihazı elime almaktan korkuyorum işin sonunda açıkçası :)

Tüm çekirdekler 5.0 GHz 1.37 zor ama deneyin. Crash yerseniz 0.100 artırarak tek tek deneyin. Ama bu arada sıcaklıklar artacaktır haberiniz olsun. :)

Bence riske atmayın render işiyle uğraşmıyorsanız ve sadece oyun oynuyorsanız 4.8 oldukça ideal. Ben 5.0 GHz kullanma nedenim ağır render işleri uğraşıyorum.

Tüm çekirdekler 5.0 GHz 1.37 zor ama deneyin. Crash yerseniz 0.100 artırarak tek tek deneyin. Ama bu arada sıcaklıklar artacaktır haberiniz olsun. :)

Bence riske atmayın render işiyle uğraşmıyorsanız ve sadece oyun oynuyorsanız 4.8 oldukça ideal. Ben 5.0 GHz kullanma nedenim ağır render işleri uğraşıyorum.
Oyun ve web gezintisi dışında hiçbir iş yapmıyorum açıkçası,render,edit vb. uygulamalar sadece uzaktan ''Vay,nasıl yapıyorlar.'' diye baktığım bir hayal sadece. :) O zaman her şey yolunda diyerek sıkıntısız oyunlara devam ediyorum :)

Oyun ve web gezintisi dışında hiçbir iş yapmıyorum açıkçası,render,edit vb. uygulamalar sadece uzaktan ''Vay,nasıl yapıyorlar.'' diye baktığım bir hayal sadece. :) O zaman her şey yolunda diyerek sıkıntısız oyunlara devam ediyorum :)
Aynen bu ayarda kalsın o zaman.

Yeni konular

Geri
Yukarı